Za plony dziękowali w Woli Łaskarzewskiej

Opublikowano: 25 sierpień 2019, 21:22 Kategoria Aktualności
gmina łaskarzewwola łaskarzewskadożynki

W Woli Łaskarzewskiej odbyły się Dożynki Gminno-Parafialne. Rolnicy z gminy Łaskarzew dziękowali za tegoroczne plony w atmosferze poszanowania tradycji i zabawy.

Święto plonów rozpoczęło się od mszy świętej odprawianej na boisku Szkoły Podstawowej w Dąbrowie z siedzibą w Woli Łaskarzewskiej. O dożynkach przypominały także kolorowe dekoracje przy drogach wiodących na teren szkoły.

Po eucharystii, której przewodniczył ks. Edmund Szarek, kolejną część święta rozpoczęto tradycyjnie. Starostowie dożynek – Halina i Jarosław Kondejowie – wręczyli na ręce wójta gminy Mariana Janisiewicza chleb upieczony z tegorocznych ziaren. Włodarz zapewnił o sprawiedliwym podziale owoców ziemi.

- Dożynki to uhonorowanie ciężkiej pracy i jednocześnie dziękczynienie za plony i radość z owoców ciężkiej pracy. W tym roku mamy kolejną suszę. Plony niestety nie będą najlepsze. Na terenie naszej gminy pojawił się ASF i wielu hodowców ponosi duże straty – mówił wójt. – W dzisiejszych czasach rolnik musi być osobą wszechstronną. Mechanikiem, weterynarzem, urzędnikiem, a z uwagi na ogrom dokumentów, również ekonomistą – dodał, życząc jednocześnie wytrwałości w ciężkiej pracy.

Głos zabrali także wicemarszałek senatu Maria Koc, poseł Grzegorz Woźniak, wicestarosta Iwona Kurowska. Wśród gości byli także m.in. przewodniczący rady powiatu Waldemar Trzaskowski, starosta Mirosław Walicki, Marek Ziędalski z zarządu powiatu.

Dalsza część świętowania przebiegała w atmosferze zabawy. Sołectwa przygotowały stoiska, gdzie serwowano lokalne przysmaki. Na scenie wystąpili m.in. koła gospodyń wiejskich, Klub Senior+, uczniowie Szkoły Tańca Artis, zespoły Kędziołeczka z Osiecka, Przerwa Techniczna oraz Dynamic.

Łukasz Korycki

Komentarze  

0 #1 zdjęciasiklra 2019-08-29 10:41
Ale zdjęć to nie chce się wam robić! To e-kotek komentuje obchody przykładniej
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież