Wichura zerwała dach stodoły

Opublikowano: 20 sierpień 2019, 09:20 Kategoria Aktualności
pożarstodołazwolagończycesobolewmiastków kościelnystraż pożarna

Przez część powiatu garwolińskiego przeszła wczoraj wichura, połączona z gradobiciem. Na szczęście natura tym razem nie wyrządziła dużych szkód.

Mimo, że w Garwolinie wczoraj nie spadł deszcz, w innych gminach powiatu pogoda dała o sobie znać. Szczególnie w gminie Sobolew, gdzie spadł sporej wielkości grad.

- Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w wyniku silnych podmuchów wiatru doszło do uszkodzenia dachu na budynku stodoły w Gończycach. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu uszkodzonego dachu. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP i jeden zastęp OSP – informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie.

Wcześniej strażacy interweniowali w Zwoli (gm. Miastków Kościelny). Tam doszło do pożaru stodoły. - Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody na palącą się słomę i siano. Ponadto z budynku ewakuowano samochód osobowy, a po ugaszeniu pożaru przystąpiono do oddymiania obiektu oraz przelewania pogorzeliska – relacjonuje oficer prasowy.

W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

łk

fot. arch.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież