Gmina Sobolew dziękowała za plony w Kobusach

Opublikowano: 19 sierpień 2019, 17:13 Kategoria Aktualności
sobolewdożynkikobusy

Tegoroczne dożynki gminy Sobolew odbyły się w Kobusach. Rolnicy przynieśli plony, by wspólnie dziękować za tegoroczne zbiory.

Niedzielne uroczystości rozpoczęły się od mszy świętej polowej. Kulminacyjnym momentem dalszego świętowania był ceremoniał dożynkowy. Chleb z tegorocznych zbiorów na ręce wójta gminy przekazali starostowie dożynek Agnieszka i Marek Fal z Kobusów. - Chcielibyśmy podziękować za wasz trud, za to, że możemy dzielić się tegorocznymi plonami – mówił włodarz, zaznaczając jednocześnie, że będzie dzielił chleb sprawiedliwie tak, aby go nigdy nie zabrakło.

Uczestnicy dożynek mogli z bliska przyjrzeć się wieńcom i bochnom przygotowanym przez mieszkańców poszczególnych sołectw. Oprócz tradycyjnych kompozycji, były też takie, które przyciągały uwagę formą i detalami.

Na scenie wystąpiły dzieci i młodzież z Sobolewa, mieszkańcy sołectwa oraz zespół Mazowszaki. Popołudniowa potańcówka odbyła się przy rytmach zespołu Aneks. Gwiazdą wieczoru był zespół Dystans.

Wśród gości dożynek byli m.in. poseł Grzegorz Woźniak, Jan Tywanek z zarządu powiatu, wicestarosta Iwona Kurowska, Komendant Powiatowy Policji w Garwolinie insp. Sławomir Rek, wójt gminy Borowie Wiesław Gąska, wójt gminy Maciejowice Tomasz Kwiatkowski.

łk

fot. KSO

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież