Poddasze w remoncie. Dla przedszkolaków

Opublikowano: 13 sierpień 2019, 08:08 Kategoria Aktualności
gmina GarwolinWola Rębkowskaprzedszkole

W przyszłym roku maluchy z gminy Garwolin będą się cieszyły z nowego przedszkola. Cały czas trwa adaptacja poddasza budynku szkolno-przedszkolnego w Woli Rębkowskiej. Właśnie kończony jest pierwszy etap inwestycji, a gmina rozstrzyga przetarg na kolejny. Jego koszt to ponad 1 mln 600 tys. zł.

Adaptacja poddasza budynku szkolno-przedszkolnego w Woli Rębkowskiej pozwoli na stworzenie nowych sal, dzięki czemu powstanie dodatkowych 80 miejsc dla małych mieszkańców gminy Garwolin. Wszystko ma być gotowe na koniec maja 2020 roku. Początkowo miał być to wrzesień 2019, ale jak tłumaczy wójt to trudna inwestycja, bo placówka przez cały czas normalnie funkcjonowała i nie można było wszystkiego zrealizować w zaplanowanym czasie. Co pokrzyżowało plany? - Przede wszystkim pogoda. Duże opady deszczu, które spowodowały, że nie można było zdjąć dachu w planowanym terminie, bo zwyczajnie zalałoby nam przedszkole - mówi Marcin Kołodziejczyk, wójt gminy Garwolin.

 

W pierwszym etapie realizacji inwestycji wykonano nadbbudowę i rozbudowę placówki. - Rozbudowa istniejącego budynku przedszkola zakładała przebudowę strefy wejściowej na poziomie parteru, dobudowę klatki schodowej oraz zabudowę istniejącego tarasu. Na poddaszu wykonano wzmocnienie konstrukcji istniejącego stropu, podmurowanie ścianek kolankowych, wykonanie stropu żelbetowego na poddaszem oraz wykonanie nowej konstrukcji pokrycia dachem wielospadowym mansardowym. Na poddaszu zostały wydzielone nowe oddziały przedszkolne z pomieszczeniami towarzyszącymi. W tym momencie kończona jest elewacja, będą wstawiane okna i kończone jest pokrycie dachowe. W drugim etapie będą prace instalacyjne, tynki, wylewki, wykładziny, malowanie, sanitariaty. Generalnie wszystko oprócz mebli - informuje Karolina Kasprzak, zastępca wójta.

Przetarg na realizację II etapu został już zakończony. Gmina planowała wydać 1 mln 670 tys. zł na realizację tego zadania. Najniższa oferta, złożona przez lokalnego przedsiębiorcę, opiewa na kwotę 1 mln 616 tys. zł. Jest w tej chwili analizowana. Prawdopodbnie podpisanie umowy nastąpi w połowie września.

Jednym z wymogów dla wykonawcy jest prowadzenie robót popołudniami, w soboty oraz dni, w których przedszkole nie funkcjonuje, bo na czas prowadzenia przez wykonawcę robót przedszkole nie zostanie zamknięte i będzie funkcjonowało w normalnym trybie. Wykonawca zobowiązany będzie na własny koszt do zabezpieczenia stref roboczych nie powodujących utrudnień w odbywaniu się zajęć przedszkolnych oraz do zabezpieczenia już istniejącego obiektu przez zniszczeniem.

Termin wykonania prac zapisany w przetargu to 29 maja 2020 r.

jd

fot. Gmina Garwolin

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież