Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 13 sierpień 2019, 08:09 Kategoria Aktualności
kronika strażacka

 Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 5 do 11 sierpnia.

 

Zdarzenie drogowe na ul. Kościuszki w Garwolinie

5 sierpnia. Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Kościuszki w Garwolinie, gdzie doszło do zderzenia trzech samochodów osobowych. W wyniku tego zdarzenia nikt nie został poszkodowany. Działania zastępów polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz uprzątnięciu jezdni z płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe w Sulbinach

5 sierpnia. Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Sulbinach, gdzie samochód ciężarowy zderzył się z motocyklistą. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Kolonia Gocław

6 sierpnia. Po godz. 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu w Kolonii Gocław, gdzie zderzyły się trzy samochody osobowe, którymi łącznie podróżowały cztery osoby. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonych pojazdach. W akcji trwającej prawie jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Mazowieckiej w Garwolinie

6 sierpnia. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Mazowieckiej w Garwolinie, gdzie doszło do zderzenia motocyklisty z samochodem dostawczym. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w uszkodzonych pojazdach. W akcji trwającej blisko pół godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Sobolew.

11 sierpnia. Po godzinie 6 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Kownackiej w Sobolewie, gdzie samochód osobowy uderzył w drzewo. Pojazdem podróżowało pięć osób, w tym dwójka dzieci. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom poszkodowanym. Ponadto odłączono zasilanie elektryczne w pojeździe oraz wyznaczono lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

KP PSP Garwolin

Komentarze  

0 #2 strażToldi 2019-08-15 12:54
Doświadczony i miejscowy kierowca, a nie wie że na Czyszkowie obowiązuje zasada że większy ma pierwszeństwo. Takie Czyszkowskie prawo.
Cytować
0 #1 Brawurowa jazda kierowcy straży pożarnej pojazdem Renault serii G 230abcd 2019-08-13 11:42
Do kroniki zdarzeń chciałbym dodać własne przeżycia co mogłoby się wydarzyć gdyby niżej opisane auto taranem uderzyło w osobowy pojazd?
Opisuję zdarzenie jakie miało miejsce dnia 11-08-2019 roku o godz. 11:30 na rondzie w (Czyszkowie) Garwolinie zbiegających się ulic Narutowicza i Targowa. Otóż jechałem autem osobowym od ul. Wiejskiej następnie Narutowicza będąc już na rondzie udając się w kierunku Górek od strony z mojej prawej od ul. Targowa nadjechał wóz strażacki marki Renault seria G 230 NIEBĘDĄCY W AKCJI BEZ SYGNAŁÓW ŚWIETLNYCH JAK I DŹWIĘKOWYCH nie ustępując pierwszeństwa przejazdu pojazdowi będącemu już na rondzie wymuszając jego natychmiastowe zatrzymanie, a sam kierowca pojazdem Renault zjechał z ronda w kierunku Górek, kierowca Renault serii G 230 nawet się nie zawahał by zdjąć nogę z gazu wjeżdżając na rondo i przepuścić pojazd znajdujący się już na rondzie zastosował zasadę tak zwanego ruchu pierwszeństwa prawa wolna, mając mnie czyli pojazd osobowy po stronie lewej. Otóż panie kierowco jednostki pojazdu ciężarowego strażackiego Renault serii G 230 informuję pana, że zbliżał się pan pojazdem do ronda, a nie skrzyżowania równorzędnego stosując zasadę prawa wolna. Jakby tego było mało zjeżdżając z ronda pojazd strażacki wyniosło na lewy przeciwny pas do ruchu kierunku jazdy pojazdu Renault z powodu nadmiernej prędkości - mniemam, że kierowca był po spożyciu alkoholu.
Tylko moja długoletnia rutyna zawodowa z zastosowaniem zasady ograniczonego zaufania zapobiegła tragedii do jakiej mogło dojść z winy kierowcy jednostki straży pożarnej posiadającego prawo jazdy co najmniej kategorii C, który prowadził pojazd marki Renault serii G 230. Głęboko wierzę, że zwierzchnik pana kierowcy wyciągnie konsekwencje i sprawdzi co robił w/w kierowca pojazdu opisanego w tym czasie o godzinie i miejscu, bo każdy wyjazd ufam, że ma swoją służbową notatkę historyczną...
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież