Hazard i papierosy - policjanci kontra nielegalne interesy

Opublikowano: 12 sierpień 2019, 10:06 Kategoria Aktualności
policjaKPP Garwolinpapierosy

W ostatnim tygodniu policjanci z Zespołu do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją przeprowadzili działania ukierunkowane na walkę z nielegalnym hazardem i przestępstwami akcyzowymi. W wyniku podjętych działań funkcjonariusze zabezpieczyli 4 nielegalne urządzenia służące do prowadzenia gier zręcznościowych oraz 26 120 sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy.

W poniedziałek (5 sierpnia) garwolińscy policjanci, współpracując z funkcjonariuszami Urzędu Celnego w Siedlcach, przeprowadzili kolejne działania, ukierunkowane na zwalczanie nielegalnego hazardu. Podczas kontroli różnych miejsc, gdzie może dochodzić do tego typu przestępstw zlokalizowali i zlikwidowali nielegalny salon gier zręcznościowych. W trakcie kontroli jednego z punktów na terenie Garwolina funkcjonariusze zabezpieczyli 4 nielegalne urządzenia, służące do prowadzenia procederu razem ze znajdującymi się wewnątrz pieniędzmi. Maszyny zostały przekazane funkcjonariuszom kontroli skarbowej, którzy będą prowadzić dalsze postępowanie w tej sprawie. Zgodnie z kodeksem karno-skarbowym za organizowanie gier hazardowych wbrew przepisom grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

 Kolejne działania przeprowadzone zostały w ubiegły czwartek (8 sierpnia). Policjanci wspólnie z funkcjonariuszami z Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie zatrzymali mężczyznę w związku z posiadaniem przez niego wyrobów tytoniowych bez skarbowych znaków akcyzy. W jednym z mieszkań na terenie gminy Pilawa funkcjonariusze zabezpieczyli 1306 paczek papierosów. Policjanci z Zespołu dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z komendy w Garwolinie, prowadząc czynności w tej sprawie, uzyskali informację, że 84-letni mieszkaniec powiatu garwolińskiego najprawdopodobniej posiada w domu nielegalny tytoń. Okazało się, że w pomieszczeniach należących do zatrzymanego znajdują się papierosy bez polskich znaków akcyzy. Łącznie funkcjonariusze zabezpieczyli 26 120 sztuk papierosów. Obecnie policjanci wyjaśniają szczegółowo okoliczności tej sprawy, m. in. skąd pochodzi zabezpieczony towar i gdzie miał trafić. Mężczyzna za popełniony czyn odpowie przed sądem. Musi się liczyć z odpowiedzialnością karno-skarbową oraz wysokimi karami finansowym

KPP Garwolin/oprac. red.

Aktualizacja, godz. 14.40. Poprawiona literówka w tytule.

Komentarze  

+3 #3 Diler narkotykowy121 Ford WG 2019-08-25 11:30
A nielegalne interesy dilera z Żabieńca to są w porządku?? Narkotyki i dopalacze całkowicie wypaliły wam móżdżki. Dalej ćpajcie ten syf idioci.
Cytować
-3 #2 niezręcznośćDidżej Andżej 2019-08-12 20:49
Ludzie, uważajcie kiedy wasze dzieci grają w gry zręcznościowe typu Rayman albo inne Super Mario, bo jak wam wjadą na kwadrat antyterroryści, to może być niezręcznie.
Cytować
-3 #1 Jaki Hazar?Seba 2019-08-12 14:31
Jeśli chodzi o tych średniowiecznyc h żydów to nazywali się Chazarowie, a nie Hazarowie.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież