Pilawa jednak bez LO

Opublikowano: 07 sierpień 2019, 08:20 Kategoria Aktualności
pilawalo

Nie będzie Liceum Ogólnokształcącego w Pilawie. Z 70 podań do pierwszej szkoły średniej w mieście, chętnych pozostało 8 osób.

Pilawa jako jedyne miasto w powiecie garwolińskim nie ma szkoły średniej. W lutym burmistrz Pilawy zwróciła się do samorządu powiatowego, jako organu zajmującego się szkolnictwem średnim, z wnioskiem o przekazanie zadania prowadzenia liceum ogólnokształcącego w Pilawie. W marcu zgodę wyraziła rada powiatu.

Powstanie LO miało być dla miasta spełnieniem marzeń i oczekiwań. Tak to wyglądało, chociażby z ankiet przeprowadzonych wśród rodziców. Niestety realia okazały się inne. – Do dwóch klas pierwszy mieliśmy 70 podań, głównie ze wskazaniem LO Pilawa jako szkoły drugiego lub trzeciego wyboru. Ostatecznie z tych dwóch roczników chętnych osób zostało tylko osiem – informuje burmistrz Pilawy Albina Łubian. Chętni do nauki w Pilawie znaleźli miejsce w innych szkołach.

LO w Pilawie nie będzie. – Cieszę się, że było zainteresowanie naszą szkołą. To znaczy, że informacja dotarła do społeczeństwa. Rozumiem młodzież, która chciała wyrwać się z lokalnego środowiska do większego miasta. Większość z nich wybrała sprawdzoną szkołę, a nie nową – uważa burmistrz.

łk

fot. arch.

Komentarze  

+10 #4 jokeHHC 2019-08-07 12:27
Pilawa i LigaOkręgowa (LO)? Nie ma szans :D
Cytować
-2 #3 HhGh 2019-08-07 12:24
Moim zdaniem kierunki nie trafione.....
Cytować
+9 #2 NiestetyObywatel 2019-08-07 11:03
Niestety było to do przewidzenia.
Cytować
-4 #1 LipaPan Polak 2019-08-07 09:04
Za mały rozgłos miała informacja ,że będzie liceum w Pilawie i mało osob wiedzialo ,że papiery można skladać.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież