Pijani na drogach - rekordzista miał ponad 3 promile

Opublikowano: 05 sierpień 2019, 11:45 Kategoria Aktualności
policjaKPP Garwolin

Pijani kierowcy to ogromne niebezpieczeństwo dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Jazda samochodem pod wpływem alkoholu to kompletny brak odpowiedzialności. Nawet niewielka ilość alkoholu w organizmie wpływa na koncentrację i refleks, które mogą skutkować nieodwracalnymi konsekwencjami. Pomimo wielu apeli i policyjnych kampanii, na drogach powiatu wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. Z pewnością nie nie mogą oni liczyć na pobłażliwość policjantów.

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie z całą stanowczością reagują na wszelkie rażące naruszenia przepisów, dotyczących bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że jazda samochodem w stanie nietrzeźwości to ekstremalny przykład łamania przepisów prawa, lekceważenia zasad wspólżycia społecznego, ale przede wszystkim narażanie siebie i innych uczestników ruchu drogowego na utratę zdrowia i życia. Osoby zatrzymane przez garwolińskich policjantów "na podwójnym gazie" nie mogą liczyć na taryfę ulgową. Oto kilka przykładów ich działań z minionego tygodnia, wymierzonych właśnie w pijanych kierowców.

 

29 lipca o godz. 22:20 w Garwolinie na ulicy Kościuszki policjanci komórki patrolowej zatrzymali mężczyznę kierującego pojazdem Opel Corsa, który znajdował się w stanie nietrzeźwości. 40-letni mieszkaniec naszego powiatu prowadził samochód, mając ponad 3 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. W trakcie wykonywanych przez funkcjonariuszy czynności okazało się również, że mężczyzna nie posiadał uprawnień do kierowania. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z KPP Garwolin.

30 lipca w Borowiu na ulicy Kościelnej policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej komendy zatrzymali kierowcę Seata, który znajdował się pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości podczas pierwszego pomiaru wykazało blisko 0,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, zaś drugi pomiar wskazał 0,35 promila. 45-latek odpowie za kierowanie pojazdem po użyciu alkoholu.

2 sierpnia o godz. 6:52 w miejscowości Wilchta 19-letni mieszkaniec naszego powiatu, kierując pojazdem Toyota Corolla w stanie nietrzeźwości (blisko promil alkoholu w wydychanym powietrzu) prawdopodobnie nie dostosował prędkości do warunków jazdy i na łuku wypadł z drogi i uderzył w barierę ochronną. Okoliczności zdarzenia wyjaśniają policjanci z Garwolina.

Tego samego dnia w Żelechowie na ul. Piłsudskiego o godz. 13:40 policjanci z miejscowego posterunku zatrzymali 34-letniego mieszkańca powiatu kutnowskiego, który kierował pojazdem marki VW Golf, znajdując się w stanie nietrzeźwości. Mężczyzna miał 0,6 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie w tej sprawie prowadzi PP Żelechów.

3 sierpnia o godz. 21:33 w Sobolewie na ulicy Polnej 21-letni mieszkaniec naszego powiatu kierował pojazdem Nissan Almera, będąc pod działaniem alkoholu. Badanie stanu trzeźwości kierowcy wykazało 1,4 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Sobolewa.

KPP Garwolin/oprac. jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież