Garwoliński SPEED w akcji

Opublikowano: 31 lipiec 2019, 07:49 Kategoria Aktualności
policjaprędkośćspeed

Grupa „SPEED” działa na terenie całego garnizonu, wykorzystując przede wszystkim radiowozy nieoznakowane. W ostatnim tygodniu policjanci z garwolińskiej grupy „SPEED” skontrolowali 77 pojazdów, ujawniając 75 wykroczeń.

Aby przeciwdziałać niebezpiecznym zachowaniom na drodze, została powołana grupa „SPEED”. Policjanci działający w grupie mają zdecydowanie reagować na karygodne zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów oraz notorycznego przekraczania prędkości.

 

- Coraz lepsze auta i coraz lepsze drogi "zachęcają" niektórych kierowców do łamania przepisów prawa. W ten sposób osoby te powodują zagrożenie nie tylko dla siebie, ale stwarzają niebezpieczeństwo dla życia i zdrowia innych uczestników dróg, często nie zdając sobie z tego sprawy. Do najbardziej zagorzałych zwolenników poruszania się z dużą prędkością nie docierają przekazy edukacyjno-profilaktyczne, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze - mówi sierż. szt. Małgorzata Pychner z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

W ostatnim tygodniu policjanci z garwolińskiej grupy skontrolowali 77 pojazdów, ujawniając 75 wykroczeń. 10 z nich dotyczyło rażącego przekroczenia prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Podczas działań policjanci nałożyli 68 mandatów karnych, w tym aż 56 za zbyt szybką jazdę. W wyniku prowadzonych działań 5 osób straciło prawo jazdy. Policjanci zatrzymali także 1 osobę kierującą pojazdem, która znajdowała się pod działaniem alkoholu. Wśród kierujących z nadmierną prędkością znalazło się 3 motocyklistów, którzy zostali ukarani grzywną, a jednemu z nich zostało również zatrzymane prawo jazdy

KPP Garwolin/oprac.jd

fot. ilu

Komentarze  

+2 #1 piotrpiotr 2019-08-01 04:56
I bardzo dobrze tylko niech się wezmą też za piratów drogowych wśród swoich kolegów ostatnio byłem świadkiem przejazdu dwóch radiowozów z prędkością przynajmniej 80km na ograniczeniu do 30 i tylko wspomnę że nie był to pojazdy uprzywilejowane w tej chwili
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież