Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 30 lipiec 2019, 10:40 Kategoria Aktualności
kronika strażacka

Kronika zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 22 do 28 lipca 2019 r.

Zdarzenie drogowe na ul. Garwolińskiej w Łaskarzewie

22 lipca przed godz. 18:00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Garwolińskiej w Łaskarzewie, gdzie samochód osobowy marki Peugeot 307 uderzył w drzewo leżące w poprzek jezdni. Pojazdem podróżowały dwie osoby, które nie odniosły obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz usunięciu spróchniałego drzewa do rowu. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

 

Zdarzenie drogowe w Nowym Goniwilku, gm. Żelechów

22 lipca po godz. 18:00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Nowym Goniwilku, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi i dachował. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe z udziałem skutera w Chotyni, gm. Sobolew

22 lipca przed godz. 19:00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu w Chotyni, gdzie skuter zjechał z drogi i uderzył w drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu jednośladem, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na wyznaczeniu i zabezpieczeniu lądowiska dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, którym przetransportowano poszkodowanego do szpitala. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Bocian w kominie przy budynku piekarni w Miastkowie Kościelnym

22 lipca przed godz. 21:00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Miastków Kościelny prawdopodobnie bocian wpadł do komina przy budynku piekarni. Działania zastępów straży polegały na sprawieniu podnośnika hydraulicznego i sprawdzenie komina. Nie stwierdzono tam obecności ptaka, który wcześniej odleciał. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar stodoły w Oblinie, gm. Maciejowice

22 lipca po godz. 21:00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze stodoły w Oblinie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz przelewania pogorzeliska. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Zakrzewie, gm. Wilga

23 lipca po godz. 1:00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Zakrzewie, gdzie samochód osobowy zjechał z drogi, uderzył w ogrodzenie posesji i zatrzymał się w pozycji na dachu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, a następnie przekazali je przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar drezyny w Woli Rębkowskiej

24 lipca po godz. 23:00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drezyny kolejowej w miejscowości Wola Rębkowska. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu piany ciężkiej, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar samochodu w Woli Rębkowskiej

26 lipca po godz. 19:00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze samochodu na stacji benzynowej w Woli Rębkowskiej. Działania Straży Pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz na podaniu jednego prądu wody na komorę silnika, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Jaźwiny

27 lipca po godz. 13:00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Jaźwiny, w którym uczestniczył motocykl i samochód osobowy. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został mężczyzna kierujący jednośladem. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, a następnie przekazaniu go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej prawie dwie godziny uczestniczył dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Zwola Poduchowna

27 lipca przed godz. 15:00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Zwola, gdzie na łuku drogi doszło do dachowania samochodu osobowego, którym podróżowały dwie osoby. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, którą następnie przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej prawie cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Kozłów

28 lipca po godzinie 15:00 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Kozłów, w którym uczestniczył samochód osobowy i motocykl. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej pasażerce motocykla, którą następnie przekazano przybyłemu na miejsce zdarzenia zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad godzinę uczestniczył dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

PSP Garwolin/oprac. red.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież