reklama

Gmina Garwolin: OSA i droga w Lucinie już we wrześniu

Opublikowano: 25 lipiec 2019, 08:25 Kategoria Aktualności
OSAgmina Garwolin
Ten artykuł przeczytasz w 1 - 2 min.

Gmina Garwolin właśnie rozpoczyna realizację trzech kolejnych inwestycji. Do końca września zostanie zmodernizowana droga w Lucinie, a mieszkańcy Niecieplina i Czyszkówka będą się cieszyli Otwartymi Strefami Aktywności.

- Podpisaliśmy umowy na budowę placu zabaw w Czyszkówku i Niecieplinie oraz na przebudowę drogi w Lucinie. Na każdą inwestycję pozyskaliśmy środki zewnętrzne. Na realizację dwóch placów zabaw po 50 tys. zł, a na drogę w Lucinie około 60 tys. zł. Do końca września te inwestycje zostaną zrealizowane - informuje wójt gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk.

 

reklama


Przebudowa drogi gminnej w miejscowości Lucin na długości 260 m obejmuje wykonanie robót przygotowawczych, robót ziemnych, wykonanie zjazdów, przepustów, wykonanie podbudowy z tłucznia kamiennego, umocnienie skarp rowów płytami ?EKO?, regulację studzienek kanalizacyjnych zaworów wodociągowych i hydrantów. W przetargu wpłynęły 4 oferty. Inwestycję zrealizuje firma w gminy Sobienie Jeziory. Koszt to 219 tys. zł brutto, a termin wykonania - 25 września.

OSA w Niecieplinie i Czyszkówku

Gmina podpisała także umowy na wykonanie rozszerzonych wersji Otwartych Stref Aktywności (OSA) w Czyszkówku i Niecieplinie. Kwoty z przetargów okazały się wyższe niż pierwotnie samorząd chciał przeznaczyć na realizję tych inwestycji, ale udało się znaleźć w budżecie dodatkowe pieniądze i już jesienią mieszkańcy będą się cieszyli z placów zabaw.

Obie inwestycje zrealizuje firma z Garwolina. OSA w Czyszkówku będzie kosztowała 128 tys. zł brutto, a w Niecieplinie - 134 tys. zł. Na każdą inwestycję gmina otrzymała dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystki po 50 tys. zł

- W ramach zadań zostaną rozbudowane istniejące place zbaw o nowe urządzenia i nawierzchnie piaskową oraz siłownię zewnętrzną i strefę relaksu. Ponadto teren placów zabaw zostanie ogrodzony oraz zostaną wykonane nasadzenia z drzew i krzewów - mówi Karolina Kasprzak, zastępca wójta gminy Garwolin.

OSA to miejsce wypoczynku zarówno dla najmłodszych, jak i dorosłych mieszkańców miejscowości. Oprócz placu zabaw i siłowni zewnętrznej zaplanowano także strefy relaksu, w których znajdą się między innymi tablica do gry w kółko i krzyżyk i stół do chińczyka.

jd


Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

reklama
reklama

TOP

reklama