Dwa dachowania i ratowanie bociana

Opublikowano: 23 lipiec 2019, 13:44 Kategoria Aktualności
miastków kościelnystraż pożarnabocianżelechówłaskarzew

Strażacy mieli pełne ręce pracy w ostatnich godzinach. Na terenie powiatu doszło do kilku zdarzeń.

O wypadku z udziałem skutera pisaliśmy wczoraj. Strażacy interweniowali w poniedziałek także w Łaskarzewie przy ul. Garwolińskiej. Tam samochodów osobowy marki Peugeot 307 uderzył w drzewo leżące w poprzek jezdni. - Pojazdem podróżowały dwie osoby, które nie odniosły obrażeń.  Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz usunięciu spróchniałego drzewa do rowu – informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i zastęp OSP.

Dachowanie

W Nowym Goniwilku (gm. Żelechow) dachował samochód osobowy. - Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy kierującemu pojazdem, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP – relacjonuje strażak.

Bocian w kominie

Nietypowe zgłoszenie strażacy otrzymali przed godz. 21. Do komina piekarni w Miastkowie Kościelnym wleciał bocian. Po przybyciu ratowników i podnośnika hydraulicznego okazało się, że ptak odleciał.

Pożar stodoły

Sześć zastępów strażackich brało udział w gaszeniu pożaru stodoły w Oblinie (gm. Maciejowice). - Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych oraz przelewania pogorzeliska – opisuje st. kpt. Biernacki.

Z nadwiślanki do rowu

Niedługo po północy doszło do kolejnego wypadku. W Zakrzewie (gm. Wilga). Tam samochód osobowy zjechał z drogi i uderzył w ogrodzenie posesji, później zatrzymał się na dachu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, a następnie przekazali je przybyłemu  na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

łk

Aktualizacja, godz. 17.30. Poprawiona informacja o dachowaniu w Zakrzewie.

fot. arch. – zdjęcie ilustracyjne

Komentarze  

+4 #3 Patologia garwolińskaSzybciej głupki 2019-07-27 12:10
Dachowanie o którym mowa to nie był wypadek, lecz celowe działanie, rażące przekroczenie przepisów ruchu drogowego. Mówiąc językiem zrozumiałym dla wszystkich: co trzeba zrobić, aby doprowadzić do dachowania na prostej drodze? Czego się ten cymbał spodziewał zapier!@##c w terenie zabudowanym?! Kwiatów i czerwonego dywanu od strażaków dla jaśnie Pana śmiercia drogowego?!
Cytować
-3 #2 igorrumun 2019-07-23 17:39
lubię bociany, zwłaszcza w pomidorach lub papryce
Cytować
+2 #1 801?????? 2019-07-23 14:05
Od kiedy trasa nr 801 przebiega przez Zakrzew?
Droga redakcjo proszę sprawdzać co piszecie, bo do wypadku wcale nie doszło na trasie 801....
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież