Pędził 140 km/h w obszarze zabudowanym

Opublikowano: 23 lipiec 2019, 07:07 Kategoria Aktualności
policjaKPP Garwolin

Od początku wakacji policjanci Wydziału Ruchu Drogowego garwolińskiej komendy zatrzymali 24 kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość, jadąc w obszarze zabudowanym ponad 50 km/h szybciej niż zezwalają przepisy. Wszyscy zostali ukarani wysokimi mandatami karnymi oraz zostało im zatrzymane prawo jazdy na okres 3 miesięcy.

Niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze czy niestosowanie się do ograniczeń prędkości to nadal główne przyczyny zdarzeń drogowych. Pomimo zaostrzania przepisów związanych wykroczeniem polegającym na kierowaniu pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o 50 km/h w obszarze zabudowanym, od początku wakacji garwolińscy policjanci zatrzymali 24 kierujących, którzy popełnili to wykroczenie. Nieodpowiedzialnym kierowcom zostały zatrzymane prawa jazdy na 3 miesiące, jak również zostali ukarani mandatami karnymi.

 

Niechlubnym rekordzistą okazał się być mieszkaniec Otwocka, który 25 czerwca w Samorządkach, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, pędził swoim audi 140 km/h,

- Apelujemy do kierujących pojazdami o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, a szczególności stosowania się do ograniczeń prędkości w trakcie wyjazdów i powrotów z wakacji. Pamiętajmy, że jadąc na upragnione miejsce wypoczynku nie musimy się śpieszyć, lepiej dojechać później i bezpieczniej, niż nie dojechać w ogóle.Przypominamy, że kierowanie pojazdem z prędkością przekraczającą dopuszczalną o więcej niż 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem dokumentu i wydaniem decyzji administracyjnej o zatrzymaniu prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Nadal najczęstszymi przyczynami zdarzeń drogowych są przekraczanie dopuszczalnej prędkości oraz niedostosowanie jej do warunków panujących na drodze - apeluje garwolińska policja.

KPP Garwolin/oprac. jd

Komentarze  

-2 #1 jankierowca 2019-07-23 17:41
140? to wcale nie tak szybko ja szybciej popylam obwodnicą
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież