Skauci Europy jadą na spotkanie z papieżem

Opublikowano: 22 lipiec 2019, 07:37 Kategoria Aktualności
skauci europy

Już w najbliższy piątek 26 lipca, skauci ze Środowiska Garwolińsko-Pilawskiego udadzą się do Włoch, aby tam pielgrzymować wspólnie z blisko 5000 innych skautów z całej Europy i świata do Rzymu, na spotkanie z papieżem Franciszkiem, w ramach zlotu Euromoot 2019, noszącego hasło „ParateViam Domini”.

5000 skautów z całej Europy i świata w dniach od 27 lipca do 3 sierpnia, pielgrzymować będzie na terytorium Włoch do Rzymu, na spotkanie z papieżem Franciszkiem. Wśród nich obecnych będzie kilkaset przewodniczek i wędrowników z Polski, w tym ognisko i krąg ze Środowiska Garwolińsko-Pilawskiego Skautów Europy.

Aby promować swój zlot skauci przygotowali płytę z 12 pieśniami Maryjnymi, śpiewanymi w 12 językach Europejskich. 11 z nich jest współczesnymi językami 11 krajów Europy, a 12 stanowi łaciński kanon, od którego swoje imię wzięła cała płyta – Ad Mariam Europa.

W projekcie Ad Mariam Europa uczestniczyli również skauci z naszego powiatu. Na przestrzeni ostatnich dwóch miesięcy, wykonali oni 5 koncertów Maryjnych – dwa w Garwolinie, jeden w Pilawie, jeden w Łaskarzewie i jeden w Siedlcach. Po każdym z tych koncertów istniała możliwość zdobycia płyty oraz okazania wsparcia przewodniczkom i wędrownikom ruszającym do Włoch.

Obecnie Środowisko Garwolińsko-Pilawskie bierze udział w akcji #10dayschallenge, organizowanej w ramach projektu Ad Mariam Europa. Każdy darczyńca, który wesprze skautów darowizną o kwocie minimum 100 zł oraz prześle swój adres korespondencyjny na adres e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. otrzyma płytę Ad Mariam Europa wraz z podziękowaniami od skautów z naszego powiatu. Dodatkowo imię i nazwisko takiej osoby pojawi się na profilu Środowiska Garwolińsko-Pilawskiego na facebooku.

Więcej szczegółów na temat akcji, projektu, płyty i Euromootu można znaleźć na stronie projektu Ad Mariam Europa na facebooku - https://www.facebook.com/admariameuropa/ - oraz dowiedzieć się poprzez wysłania maila na wyżej podany adres.

Skauci z naszego powiatu wybierający się do Włoch i na spotkanie z papieżem w Rzymie, zobowiązują się każdego dnia zawierzać w modlitwie darczyńców swojego Środowiska.

Poniżej znajdują się dane potrzebne do przelewu:

Tytuł przelewu: Darowizna Ad Mariam Imię Nazwisko

Nazwa odbiorcy: SHK „ZAWISZA” FSE 1. Hufiec Garwolińsko-Pilawski

Numer konta: 94 1090 2590 0000 0001 2308 5679

Zachęcamy do wzięcia udziału w ostatnich dniach akcji #10dayschallenge i okazania wsparcia naszym skautom!

mat. pras.