Policja kontroluje dzikie kąpieliska

Opublikowano: 10 lipiec 2019, 12:31 Kategoria Aktualności
policjaKPP Garwolin

Dzielnicowi z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie i posterunków regularnie kontrolują zbiorniki wodne. Na terenach rekreacyjnych mundurowi spotykają się z mieszkańcami i weryfikują, czy nie dochodzi tam do naruszenia obowiązujących przepisów prawa. Jednym z takich miejsc jest miejscowość Ostrów, gdzie przypływa Wisła. Obowiązuje tam zakaz kąpieli i został ponownie ustawiony znak „Czarny punkt wodny”.

Pierwsze dni lipca to dopiero prawdziwy początek wakacji i urlopowego wypoczynku, w zdecydowanej większości nad wodą, która daje relaks i odpoczynek od żaru, słońca i upałów. - Cały czas apelujemy i przypominamy, aby w tym letnim czasie dbać o bezpieczeństwo swoje oraz najbliższych i krewnych. Wystarczy dosłownie chwila nieuwagi i może dojść do niebezpiecznej sytuacji nad wodą. Dlatego od początku letniej kanikuły garwolińscy dzielnicowi oraz ich koledzy z całego powiatu, dokładnie sprawdzają zbiorniki wodne znajdujące się w miastach i gminach - informuje Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie.

 

Na terenie powiatu garwolińskiego pod policyjnym nadzorem są rzeki, stawy, leśne jeziora, ale i plaże, które znajdują się praktycznie w każdym mieście i gminie naszego powiatu.

Dzielnicowy z posterunku Policji w Maciejowicach asp. Henryk Boryń i zastępca wójta gminy Maciejowice Beata Rulak-Fryc ponownie umieścili znak „czarny punkt wodny” nad rzeką Wisłą w miejscowości Ostrów. Zgodnie z artykułem 55 kodeksu wykroczeń - ten, kto kąpie się w miejscu zabronionym, podlega karze do 250 zł grzywny albo karze nagany.

KPP Garwolin/oprac. jd

fot. KWP Radom

Komentarze  

+2 #2 klusownikz jesiora 2019-07-10 20:00
wlaczcie sobie wstrzymanie. moze wegiel medyczny pomoze :-x
Cytować
+3 #1 zakazy kąpielibedok 2019-07-10 14:23
Nie wszędzie gdzie formalnie jest zakaz kąpieli jest niebezpiecznie. W Wiśle i głębokich żwirowiskach jak najbardziej powinni kontrolować i karać ale jeśli będą przeganiać dzieciaki w płytkich zbiornikach jak sadzawka w Leszczynach to tylko sobie wrogów narobią w społeczeństwie.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież