Zmiany dyrektorów w Żelechowie. W Sobolewie status quo

Opublikowano: 10 lipiec 2019, 12:31 Kategoria Aktualności
żelechówsobolewprzyłękkonkursy

Po niespełna 13 latach ze stanowiskiem dyrektora Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie żegna się Grzegorz Szymczak. Jego miejsce zajmie Jacek Mucha. Nowy dyrektor także w żelechowskim LO. Bez zmian w ZSP w Sobolewie.

Konkursy na dyrektorów żelechowskich placówek odbyły się wczoraj w starostowie powiatowym. W tamtejszym LO funkcję po Reginie Gromoł, która przeszła na emeryturę, przejmie Sylwia Tomaszek. Nauczycielka matematyki była przez lata wicedyrektorem szkoły, w ostatnim czasie tę funkcję pełniła społecznie. Sylwia Tomaszek była jedyną kandydatką w konkursie i zyskała aprobatę komisji.

Do zmiany na najważniejszym stanowisku dojdzie w żelechowskim ZSP. Grzegorza Szymczaka, który jest dyrektorem od 1 grudnia 2006 roku, zastąpi Jacek Mucha. Drugi z wymienionych zyskał więcej głosów w tajnym głosowaniu komisji konkursowej. Jacek Mucha to informatyk, który pracował do tej pory w ZSP w Żelechowie oraz ZS nr 1 w Garwolinie.

Dzisiaj odbył się konkurs na stanowisko dyrektora ZSP w Sobolewie. Komisja pozytywnie oceniała jedyną kandydaturę, obecnego dyrektora, Leszka Urawskiego. Podobnego rozstrzygnięcia należy się spodziewać w drugim dzisiejszym konkursie. O stanowisko dyrektora Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego ubiega sie dyrektor Waldemar Kuszmierek.

Kandydatury wskazane w konkursach zostaną przedstawione zarządowi powiatu, który decyduje o powołaniu dyrektorów na czas pięciu lat.

łk

fot. arch.

Komentarze  

+15 #2 powtórkarodzic 2019-07-10 18:45
To chyba jubileusz 10 lecia jak metodami przeciw którym protestowali nauczyciele garwolińskiego Liceum usunięto ze stanowiska dyrektora P. Kowalskiego .Można powiedzieć że to w większości dokonali ci sami ludzie z ówczesnym starostą a obecnie posłem.Teraz czas na Żelechów.To żenujące , że zmieniono komisję do której powołano przedstawicieli delegatury z Radomia ( to chyba pierwszy przypadek w historii Powiatu Garwolińskiego. Jak się czują pracownicy Delegatury z Siedlec z dyrektorem Skupem. Co na to nauczyciele - radni powiatowi .z przewodniczącym Komisji Edukacji na czele JEŚLI GÓRĘ BIERZE POLITYKA, TRACI SZKOŁA, TRACĄ UCZNIOWIE
Cytować
+8 #1 Nie kwalifikacje i umiejętnościLeopold 2019-07-10 14:40
wiernopoddańcze to osobniki
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież