50 kierowców z ciężką nogą

Opublikowano: 10 lipiec 2019, 12:21 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinpolicja

W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego wczoraj garwolińscy policjanci prowadzili działania kontrolno-prewencyjne pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. W trakcie akcji funkcjonariusze ujawnili ponad 50 kierowców niestosujących się do ograniczeń prędkości.

Kaskadowy pomiar prędkości polega na tym, że kontrola prowadzona jest na tej samej drodze, w tym samym czasie, ale w różnych miejscach. W przeprowadzeniu takiej kontroli mogą brać udział dwa, trzy lub więcej radiowozów policyjnych ustawionych kolejno po sobie na określonym, często krótkim, odcinku drogi.

 

We wczorajszych działaniach policjanci ujawnili ponad 50 kierujących pojazdami niestosujących się do ograniczeń prędkości. Warto podkreślić, że na terenie powiatu garwolińskiego podczas działań nie doszło do żadnego wypadku drogowego.

Nadrzędnym celem akcji było ograniczenie liczby zdarzeń drogowych oraz eliminowanie z ruchu drogowego tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy ze znacznie przekroczoną od dozwolonej prędkością lub w inny rażący sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Wynika to z faktu, że jedną z głównych przyczyn wypadków i kolizji na polskich drogach jest nieprzestrzeganie przez kierujących dozwolonej prędkości jazdy.

KPP Garwolin

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież