Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 09 lipiec 2019, 13:20 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 1 do 7 lipca.

 

Zdarzenie drogowe na ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żelechowie

1 lipca. Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Żelechowie, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Audi oraz motocykl. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pożar zboża na pniu i kombajnu zbożowego w Reducinie

1 lipca. Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze zboża na pniu i kombajnu zbożowego w Reducinie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu , co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar samochodu osobowego na ul. Jana Pawła II w Garwolinie

1 lipca. Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze komory silnika samochodu osobowego marki Opel Zafira, który znajdował się na parkingu. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu jednego prądu piany w natarciu na palącą się komorę silnika. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pożar nieużytków rolnych na ul. Sosnowej w Sobolewie

2 lipca. Przed godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze nieużytków rolnych na ul. Sosnowej w Sobolewie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu , co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP.

Pożar lasu w miejscowości Stara Huta

2 lipca. Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze w miejscowości Stara Huta. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na płonące poszycie. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Damianowie

2 lipca. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Damianowie, gdzie samochód osobowy marki Nissan Primera zjechał z drogi i dachował. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz postawieniu pojazdu na koła. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Puznówce

4 lipca. Przed godz. 2 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Puznówce, gdzie samochód ciężarowy marki Mercedes Actros nie zmieścił się w przebudowywanym tunelu i zaklinował się o sklepienie. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wycięciu barierek ochronnych przy użyciu piły tarczowej oraz odblokowaniu pojazdu z tunelu. W akcji trwającej blisko pięć godzin uczestniczyły cztery zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Uszkodzona nitka wodociągowa na ul. Księdza Ściegiennego w Łaskarzewie

4 lipca. Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na ul. Księdza Ściegiennego w Łaskarzewie, gdzie w skutek wykonywanych prac budowlanych uszkodzeniu uległa nitka wodociągowa. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie pracownicy firmy wodociągowej zakręcili główną zasuwę wodociągu. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Podebłociu

4 lipca. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze sadzy w kominie budynku mieszkalnego w Podebłociu. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wygaszeniu pieca, podaniu proszku gaśniczego do przewodu kominowego oraz usunięciu pozostałości sadzy z wnętrza komina. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Pożar lasu i drewnianego budynku gospodarczego w Łucznicy

5 lipca. Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze lasu i drewnianego budynku gospodarczego w Łucznicy. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu , co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Pożar drewnianego budynku gospodarczego w Głoskowie

5 lipca. Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze drewnianego budynku gospodarczego w Głoskowie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody w natarciu , co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do prac rozbiórkowych i przelaniu pogorzeliska. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Chrominie

5 lipca. Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Chrominie, gdzie samochód osobowy marki Opel Astra zjechał z drogi do pobliskiego rowu. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu źródła zasilania w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar gałęzi na stosie w miejscowości Stoczek

6 lipca. Przed godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze gałęzi na stosie w miejscowości Stoczek. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu i oświetleniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody w natarciu w celu ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Próba samobójcza na ul. Kościuszki w Sobolewie

7 lipca. Przed godz. 18 jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP zostały zadysponowane na ul. Kościuszki w Sobolewie, gdzie mężczyzna skoczył z balkonu budynku mieszkalnego. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Akcja zastępów straży trwała jedną godzinę.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież