Kolegiata z nowym proboszczem na czele

Opublikowano: 09 lipiec 2019, 11:37 Kategoria Aktualności
kościół

W niedzielę 7 lipca o godzinie 10:00 odbyła się uroczysta msza święta, podczas której ksiądz Stanisław Szymuś uroczyście przyjął kierowanie parafią Przemienienia Pańskiego w Garwolinie. Nowego proboszcza garwolińskiej kolegiaty powitali przedstawiciele władz oraz parafianie.

Z dniem 1 lipca posługę proboszcza i dziekana parafii Przemienienia Pańskiego w Garwolinie rozpoczął ks. Stanisław Szymuś. Uroczystego aktu przekazania parafii dokonał w imieniu ks. bpa ordynariusza ksiądz dziekan dekanatu osieckiego ks. Krzysztof Samsel. Po odczytaniu dekretu ksiądz Samsel przekazał nowemu proboszczowi klucze do kościoła. Ten symboliczny rytuał połączony był ze słowami: „Nowy proboszcz będzie wam głosił słowo Boże, wśród was będzie sprawował Eucharystię, słuchał waszych spowiedzi, błogosławił małżeństwa, chrzcił wasze dzieci, będzie odwiedzał chorych i wraz z wami będzie się modlił, gdy będziecie żegnać swoich bliskich zmarłych; pod jego przewodnictwem będziecie pogłębiać i umacniać wspólnotę parafialną. Przyjmijcie go otwartym sercem.”

 

Po kanonicznym wprowadzeniu ksiądz dziekan Stanisław Szymuś został przywitany przez władze państwowe, samorządowe, wspólnoty, ruchy i stowarzyszenia oraz dzieci i młodzież. Nowego pasterza dobrym słowem i kwiatami powitali między innymi poseł Grzegorz Woźniak, wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska, Burmistrz Miasta Garwolina Marzena Świeczak oraz Przewodniczący Rady Miasta Jarosław Jaskuła. Przedstawiciele różnych wspólnot wyrażali nadzieję na to, że wszyscy razem tworzyć będą parafialną rodzinę.

garwolin.pl/parafiagarwolin.pl/oprac. red

fot. garwolin.pl/parafiagarwolin.pl

 

Komentarze  

+4 #3 CelebryciJanuary 2019-07-10 17:01
Niektórzy włodarze to nie dość, że ubieraja sie w strażackie mundury, to jeszcze przemawiają jak biskupi. Są w tym lepsi od prawdziwych.
Cytować
+14 #2 UwagaStasiek 2019-07-10 00:14
Celebryckie małżeństwo to zaraz będą msze w niedzielę w kościele odprawiać. I spowiadać jeszcze.
Cytować
+14 #1 posła widzębedok 2019-07-09 14:57
W tym czasie to chyba się odbywała konwencja pisu w Katowicach. Czyżby poseł nie pojechał na takie ważne wydarzenie czy go nie zaprosili? A może uczestniczył w ,,burzy mózgów" dzień wcześniej ale przez skromność nie chwali się tym mieszkańcom powiatu?
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież