Dzieje się! Zaplanuj weekend!

Opublikowano: 05 lipiec 2019, 11:30 Kategoria Aktualności
weekend

Co? Gdzie? Kiedy? Sprawdźcie najciekawsze wydarzenia w powiecie garwolińskim i zaplanujcie weekend!


Wspomnienie bohaterów AK – 5 lipca

Portal Garwolin.org zaprasza na obchody 75. rocznicy brawurowej akcji AK – likwidacji starosty niemieckiego Karla Freudentala. O godzinie 17:30 w garwolińskiej kolegiacie zostanie odprawiona msza święta za uczestników akcji oraz osoby, które poniosły śmierć w wyniku represji. Po mszy zostaną złożone wiązanki kwiatów pod pamiątkową tablica, a następnie odbędzie się spotkanie okolicznościowe

 

Kryterium Uliczne – 7 lipca

W niedzielę o godzinie 11:00 na terenach Garwolińskiej Strefy Aktywności Gospodarczej wystartuje IV Kryterium Uliczne Garwolińskiego Stowarzyszenia Kolarskiego „Horyzont”. Wyścig odbędzie się w ruchu zamkniętym w kategoriach: dzieci, kobiety, mężczyźni. Rower dowolny lub szosowy. Zapisy w biurze zawodów od godziny 9:30.

Zobacz plakat

Tłokowisko – 7 lipca

Tłokowisko już w najbliższą niedzielę. Będzie to 6. edycji imprezy, która co roku ściąga do Garwolina fanów motoryzacji z całej Polski. Jak co roku w piknikowej atmosferze, jak co roku z atrakcjami dla najmłodszych i dawką dobrej muzyki i jak co roku z akcją "Tłoczno na mieście". Jesteście gotowi? Zapnijcie pasy! Będzie się działo!

Czytaj więcej

Sikawki strażackie – 7 lipca

Mazowieckie Zawody Sikawek Strażackich wracają po czterech latach. Tym razem nie do Garwolina, do Pilawy. W niedzielę na starcie rywalizacji stanie 21 drużyn. Zawody zostaną rozegrane na stadionie miejskim. Początek o godz. 12.30 - występ Orkiestry Dętej OSP Pilawa. Później uczestnicy staną do rywalizacji w dwóch konkurencjach.

Czytaj więcej

100 lat Stefanowa – 7 lipca

W niedzielę mieszkańcy Stefanowa będą świętować 100. rocznicę nadania nazwy miejscowości. W programie obchodów między innymi występy artystycznych zespołów ludowych i uczniów tamtejszej szkoły, koncert zespołu Lolek Orkiestra, zabawa taneczna, wystawa historyczna, odsłonięcie pamiątkowego obelisku i posadzenie jubileuszowego dębu.

Zobacz plakat

Festiwal Akordeonistów – 7 lipca

Miłośnicy ludowej nuty powinni pojawić się w niedzielę w Łaskarzewie. O godzinie 15:00 w „Alejkach” wystartuje Festiwal Akordeonistów. W programie między innymi występy lokalnych zespołów.

Zobacz plakat

jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież