Sikawki już w niedzielę

Opublikowano: 05 lipiec 2019, 08:50 Kategoria Aktualności
sikawkipilawastraż pożarna

Mazowieckie Zawody Sikawek Strażackich wracają po czterech latach. Tym razem nie do Garwolina, do Pilawy. W niedzielę na starcie rywalizacji stanie 21 drużyn.

Po raz ostatni strażackie drużyny w stylu retro miały okazję rywalizować na Mazowszu w 2015 roku. Po czterech latach impreza wraca do naszego powiatu, ale tym razem do Pilawy. – Na liście zgłoszeń mamy 21 drużyn, w tym dwie kobiece z OSP Puznówka i OSP Garwolin – informuje wiceprezes Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP.

Zawody zostaną rozegrane na stadionie miejskim. Początek o godz. 12.30, kiedy zaplanowano występ Orkiestry Dętej OSP Pilawa. Później uczestnicy staną do rywalizacji w dwóch konkurencjach. W konkursie elegancji wygra ta drużyna, która zaprezentuje w najwierniejszy sposób dla danej epoki sprzęt pożarniczy, wyposażenie i umundurowanie. W ćwiczeniu sprawnościowo-bojowym liczyć się będzie czas i precyzja pokonania toru przeszkód oraz sprawność strażackiej sikawki.

Na uczestników czekają nagrody ufundowane przez sponsorów.

Wstęp na zawody bezpłatny. W trakcie imprezy będzie można zobaczyć wystawę sprzętu ratowniczo-gaśniczego, pokazy technik ratowniczych. Nie zabraknie strefy zabaw dla dzieci.

łk

 

" width="560" height="315" frameborder="0" allowfullscreen="allowfullscreen">

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież