Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 02 lipiec 2019, 06:50 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 24 do 30 czerwca.

 

Zdarzenie drogowe w miejscowości Łukówiec

24 czerwca. Po godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Łukówiec, gdzie samochód osobowy marki Volkswagen Passat zjechał z drogi i uderzył w przydrożne drzewo. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Udzielenie pomocy mężczyźnie poszkodowanemu podczas prac w Nowym Żabieńcu

24 czerwca. Przed godz. 22 jeden zastęp PSP oraz zastęp OSP Izdebno zostały zadysponowane do miejscowości Nowy Żabieniec gm. Wilga, gdzie mężczyzna podczas prac polegających na rozdrabnianiu gałęzi przy użyciu rębaka doznał amputacji dwóch kończyn górnych. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej, która głównie polegała na zatamowaniu krwawienia, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Działania trwały blisko jedną godzinę.

Pożar kotłowni w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w Żelechowie

25 czerwca. Po północy do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kotłowni w budynku mieszkalnym jednorodzinnym w Żelechowie. Zewnętrzne oznaki pożaru widoczne były w postaci silnego zadymienia. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy dwóm osobom poszkodowanym, a następnie przekazali je przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów polegały na odłączeniu zasilania elektrycznego oraz podaniu prądu wody w natarciu do wnętrza budynku, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania i przewietrzenia pomieszczenia. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz cztery zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Wólce Ostrożeńskiej

26 czerwca. Przed godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Wólce Ostrożeńskiej, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Peugeot 308 oraz Seat Leon. Pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Tlenek węgla w budynku wielorodzinnym na ul. Aleja Żwirki i Wigury w Garwolinie

26 czerwca. O godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o prawdopodobnym wystąpieniu tlenku węgla w budynku wielorodzinnym na ul. Żwirki i Wigury w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dokonaniu pomiaru przy pomocy detektora wielogazowego na obecność tlenku węgla. Ze względu na wykrycie czadu w powietrzu, otworzono okna celem przewietrzenia mieszkania. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Spacerowej w Garwolinie

27 czerwca. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Spacerowej w Garwolinie, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe: Ford Mondeo, Toyota Corolla oraz Toyota Avensis. Pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatorów w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w miejscowości Unin-Kolonia

29 czerwca. Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Unin-Kolonia, gdzie samochód osobowy marki Hyundai zjechał z drogi i dachował. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe oraz postawieniu samochodu na koła. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na krajowej „17” w Puznówce

29 czerwca. Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Puznówce, w którym uczestniczyły trzy samochody osobowe: Toyota Auris, Ford Focus z przyczepką oraz Mercedes. Pomocy medycznej pięciu osobom poszkodowanym udzieliły zespoły ratownictwa medycznego. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do mężczyzny kierującego samochodem marki Ford i ewakuowali go z pojazdu. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach, zakręceniu zaworu LPG oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Żelechowskiej w Sobolewie

30 czerwca. Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Żelechowskiej w Sobolewie, gdzie samochód osobowy marki Renault Clio zjechał z drogi i dachował, zatrzymując się w przydrożnym rowie. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Udzielenie pomocy mężczyźnie znajdującemu się nad Wisłą w miejscowości Ostrów

30 czerwca. Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że nad Wisłą w miejscowości Ostrów znajduje się mężczyzna, który prawdopodobnie w wyniku skoku do wody doznał urazu kręgosłupa i potrzebuje pomocy. Przybyły na miejsce zdarzenia dowódca akcji stwierdził, że mężczyzna przebywa na mieliźnie, w środku koryta rzeki. Strażacy wraz z Zespołem Ratownictwa Medycznego dopłynęli łodziami motorowymi do poszkodowanego. Po wykonanym wywiadzie i badaniu okazało się, że nie doznał żadnego urazu, miał jedynie obniżony poziom glukozy. Został on przetransportowany na brzeg rzeki, a dalej karetką do szpitala. Ponadto strażacy zabezpieczyli lądowisko dla śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania trwały dwie godziny.

Pomoc Zespołowi Ratownictwa Medycznego na ul. Grabowej w Sulbinach

30 czerwca. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że karetka pogotowia w trakcie dojazdu do pacjenta ugrzęzła na nieutwardzonej drodze. Działania zastępów straży polegały na wyciągnięciu karetki przy pomocy wyciągarki samochodowej. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Osieckiej w Miętnem

30 czerwca. Przed godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Osieckiej w Miętnem, gdzie samochód osobowy marki Hyundai Matrix zjechał z drogi i uderzył w słup energetyczny. Pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. W wyniku tego zdarzenia złamaniu uległ słup oraz zerwane zostały linie energetyczne. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. Następnie pracownicy Pogotowia Energetycznego przystąpili do usunięcia awarii. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież