38-latek stracił ręce. Potrzebna krew!

Opublikowano: 26 czerwiec 2019, 09:31 Kategoria Aktualności

W poniedziałkowy wieczór na terenie gminy Wilga doszło do wypadku podczas wykonywania prac w gospodarstwie domowym. 38-letni mężczyzna stracił ręce. Pilnie potrzebna jest krew A Rh+.

Policjanci ustalili, że 38-letni mężczyzna pomagał sąsiadowi przy łupaniu drewna przy pomocy rębaka, napędzanego za pomocą ciągnika rolniczego. W pewnym momencie ostrza rębaka wciągnęły ręce, które zostały ucięte do wysokości stawów łokciowych. 38-latek z obrażeniami ciała trafił do szpitala - informuje Komenda Powiatowa Policji w Garwolinie.

Dla mężczyzny, który uległ tragicznemu wypadkowi potrzebna jest krew. Poszkodowany mężczyzna jest strażakiem ochotnikiem, dlatego o pomoc dla niego apeluje między innymi OSP Mariańskie Porzecze, pisząc na swoim profilu w mediach społecznościowych: Pełna mobilizacja - Druh z naszej Gminy potrzebuje wsparcia! Potrzebna Wasza pomoc! Wczoraj (24.06) Druh z OSP Żabieniec uległ wypadkowi. Pilnie potrzebna duża ilość krwi! Zbierana jest A Rh+, ale można oddać każdą. (bez względu na grupę.) Krew należy oddawać w: Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Garwolinie. Garwolin ul. Lubelska 50, w godzinach od 7:00 do 12:00. Przed oddaniem krwi należy pamiętać o lekkostrawnym posiłku i wypiciu odpowiedniej ilości wody. Krew oddajemy z dopiskiem Ostanek Krzysztof "Oddając krew ratujesz życie!"

Przy okazji tego tragicznego zdarzenia policja apeluje do rolników o rozwagę i ostrożność. - Co roku, kiedy w polu pracują sprzęty rolnicze często dochodzi do wypadków. Wypadki te często kończą się poważnym uszkodzeniem ciała, amputacją kończyn czy rozległymi ranami. Ich przyczyną zwykle jest nieprzestrzeganie podstawowych zasad bezpieczeństwa, nieuwaga, pośpiech, zmęczenie, a niekiedy i alkohol. Wykonując prace w gospodarstwie, pamiętajmy by nie podchodzić do nich w sposób rutynowy. Z pozoru proste czynności wykonywane wbrew zasadom bezpieczeństwa mogą być niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Pamiętajmy też, by przy pracach gospodarskich i polowych nie zatrudniać dzieci. Ich niedostatecznie rozwinięta wyobraźnia, brawura i niedoświadczenie to pierwszy krok do tragedii - apelują policjanci.

KPP Garwolin/oprac. jd

 

Komentarze  

+11 #1 pomoc dla starżakaAneta 2019-06-26 15:59
Kochani, nie możemy zostawić człowieka samego w tym momencie. Musimy mu jakoś pomóc ! To strażak - ochotnik ! do tego honorowy dawca krwi ! Kto go zna, wie, że nikomu nie odmówił by pomocy !! pokażmy siłę w jego trudnej sytuacji !!
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież

Zobacz także