Bilans tygodnia: 2 wypadki, 19 kolizji i 11 zatrzymanych praw jazdy

Opublikowano: 25 czerwiec 2019, 07:30 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinpolicja

Podczas minionego tygodnia na terenie powiatu garwolińskiego policjanci zatrzymali 11 praw jazdy. Doszło także do 2 wypadków i 19 kolizji drogowych.


Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło 21 czerwca na drodze wojewódzkiej 801 w miejscowości Wilga na skrzyżowaniu ulic Warszawskiej i Puławskiej. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 50-letni mieszkaniec powiatu łochowskiego, kierujący samochodem marki VW T5 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Renault Clio, którym kierował 30-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. Renault został zepchnięty na drogę gruntową, gdzie uderzył w tył samochodu ciężarowego marki Mercedes. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała doznał kierowca renaulta i został przetransportowany do szpitala. Jak się okazało 30-latek w wydychanym powietrzu posiadał blisko 0,7 promila alkoholu. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Wildze.

Policjanci ustalają także okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło tego samego dnia w miejscowości Gózdek. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że kobieta kierująca samochodem osobowym marki VW w wyniku niezachowania należytej ostrożności najechała na dwa pojazdy, które były zaparkowany na poboczu drogi. W wyniku zderzenia obrażeń ciała doznały dwie osoby, które przebywały w okolicach pojazdów i zostały przetransportowane do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Żelechowie.

Nietrzeźwi na drogach

18 czerwca w Garwolinie policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie zatrzymali 47-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, który kierował samochodem marki Opel, znajdując się w stanie nietrzeźwości – wynoszącym blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Tego samego dnia także w Garwolinie policjanci zatrzymali 25-latka, który kierował pojazdem mechanicznym, pomimo wydanego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów. 

19 czerwca w Maciejowicach funkcjonariusze zatrzymali 48-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, który kierował samochodem marki Toyota, znajdując się w stanie po użyciu – wynoszącym 0,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, a 21 czerwca w Gończycach policjanci zatrzymali 32-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, który kierował samochodem marki Peugeot, mając blisko 1 promil alkoholu w wydychanym powietrzu. Postępowanie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Sobolewie.

Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym 8 osób straciło prawo jazdy. W tym przypadku kontrole drogowe zakończyły się nie tylko mandatem i punktami karnymi, ale również utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

KPP Garwoliin/oprac. jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież