Policjant z Garwolina najlepszy na Mazowszu

Opublikowano: 19 czerwiec 2019, 20:33 Kategoria Aktualności
policjagarwolin

Asp. Paweł Olkowicz z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie oraz mł.asp. Karol Głogowski z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu będą reprezentować KWP zs. w Radomiu w ogólnopolskim finale "Policjant Ruchu Drogowego", który we wrześniu odbędzie się w Warszawie.

Od poniedziałku trwały eliminacje wojewódzkie. Do rywalizacji o tytuł najlepszego mazowieckiego policjanta pionu ruchu drogowego stanęło 29 funkcjonariuszy, którzy wcześniej wygrali eliminacje na szczeblu komend miejskich i powiatowych.

Nad organizacją zawodów i ich sprawnym przebiegiem czuwali funkcjonariusze z Wydziału ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Po części oficjalnej, 29 mazowieckich funkcjonariuszy rozpoczęło zmagania o zaszczytny tytuł najlepszego policjanta mazowieckiej „drogówki”. Musieli zaprezentować swoją wiedzę i umiejętności w 6 konkurencjach. W pierwszym etapie drogi do zwycięstwa, mundurowi zmierzyli się w kierowaniu ruchem drogowym na jednym z radomskich skrzyżowań oraz z praktycznymi umiejętnościami udzielania pomocy poszkodowanym w wypadkach komunikacyjnych następnie policjanci rywalizowali ze sobą w jeździe sprawnościowej motocyklem służbowym i samochodem osobowym po wyznaczonym torze.

Następnego dnia zawodnicy musieli napisać test ze znajomości przepisów ruchu drogowego, prawa wykroczeń oraz wybranych przepisów służbowych. Tuż po jego napisaniu, policjanci musieli wykazać się umiejętnościami strzeleckimi z broni służbowej.

 Po wszystkich konkurencjach komisja wyłoniła finalistów. Ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród odbyło się dzisiaj na placu przed głównym wejściem do Komendy Wojewódzkiej Policji zs. w Radomiu. Najlepszym gratulował Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji zs. w Radomiu mł.insp. Dariusz Krzesicki, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego mł. insp. Jacek Mnich, Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Dariusz Brzezicki, Prezes Zarządu Automobilklubu Radomskiego Aleksander Gajewski

I miejsce zajął reprezentant Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie - asp. Paweł Olkowicz, drugie zajął reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Radomiu - mł.asp. Karol Głogowski, a trzecie reprezentant Komendy Miejskiej Policji w Radomiu - asp. Daniel Piotrowski.

 Puchar i upominki za zajęcie I miejsca w konkurencji K3 – kierowanie ruchem drogowym na skrzyżowaniu z wyłączoną sygnalizacja świetlną wręczył Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZ Policjantów Dariusz Brzezicki

Teraz dwóch najlepszych mazowieckich funkcjonariuszy ruchu drogowego reprezentować będzie nasze województwo w finale ogólnopolskim.

KPP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież