Miętne i dwa jubileusze

Opublikowano: 21 czerwiec 2019, 08:35 Kategoria Aktualności
Miętne

W roku 2019 Zespół Szkół w Miętnem świętuje dwa jubileusze: 95. rocznicę powstania szkoły oraz 35. rocznicę obrony krzyża. Uroczystości odbędą się w październiku, a dyrekcja szkoły już teraz zachęca, by absolwenci zarezerwowali czas w swoich kalendarzach.

Szkoła w Miętnem jest jedną z najstarszych w powiecie oraz jedną z najstarszych szkół rolniczych w Polsce. Otwarta została 4 maja 1924 roku przez ówczesnego Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Stanisława Wojciechowskiego. W tym roku szkoła powróciła do starego logo – domku z kłosem – który przez dziesiątki lat był jej znakiem rozpoznawczym.

W 2019 roku szkoła obchodzi swoje dwa wielkie jubileusze: 95-lecie istnienia i 35. rocznicę obrony krzyża w Miętnem. Uroczystości jubileuszowe zaplanowano na 5 października. W ramach obchodów przewidziano tradycyjny bal absolwentów, spotkanie z wychowawcami, mszę świętą oraz wmurowanie tablicy upamiętniającej zmarłą niedawno Bogumiłę Szeląg - wieloletnią dyrektor szkoły.

- Już dziś zapraszamy naszych absolwentów. Zarezerwujcie w swoich kalendarzach 5 października na spotkanie z kolegami ze szkolnej ławy i Waszymi wychowawcami - informuje dyrekcja szkoły.

Na stronie www.mietne.edu.pl oraz na szkolnym Facebooku będą zamieszczane w najbliższym czasie informacje dotyczące harmonogramu uroczystości jubileuszowych.

jd

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież