Miętne: Jak nie czytam, jak czytam

Opublikowano: 13 czerwiec 2019, 08:14 Kategoria Aktualności
Miętneczytanie

410 osób włączyło się w tegoroczną akcję "Jak nie czytam, jak czytam". Zespół Szkół w Miętnem brał udział w akcji niepierwszy raz. Czytanie na trawniku młodzież oceniła na piątkę.

"Jak nie czytam, jak czytam" to ogólnopolska akcji promująca czytelnictwo. Pomysłodawcą i głównym organizatorem jest redakcja miesięcznika „Biblioteka w Szkole”. 7 czerwca o 10.00 uczniowie z całej Polski czytali - bez przymusu, każdy to, na co ma ochotę. Symbolem wspólnej akcji jest rekord w liczbie osób czytających w jednym momencie. Co roku czyta ponad 400 tys. osób.

- Po prostu chcemy dać uczniom okazję do poczytania sobie w gronie koleżanek i kolegów, w miłych okolicznościach, bez dorabiania wielkiej filozofii. Głównym celem jest budowanie pozytywnego wizerunku książki, tak by czytanie kojarzyło się z czymś przyjemnym, z wolnym czasem i rozrywką. Akcja ma zachęcić tych uczniów, którzy wciąż traktują czytanie jako przykry obowiązek. Nie zmuszajmy ich, lecz motywujmy - piszą na swojej stronie internetowej pomysłodawcy akcji. 

Po raz kolejny do akcji przystąpił Zespół Szkół w Miętnem. O godzinie 10.00 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pozostali pracownicy, każdy że swoją książką, wyszli przed budynek szkoły. Spotkali się w plenerze przed szkołą, wygodnie usiedli na trawniku i przystąpili do czytania przyniesionych książek. Po dwudziestu minutach intensywnego czytania, każdy uczestnik otrzymał słodki poczęstunek. W przedsięwzięciu wzięło udział około 410 osób.

mat.pras./jd

fot. mat.pras.

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież