Ćwiczyli na wypadek powodzi

Opublikowano: 13 czerwiec 2019, 08:14 Kategoria Aktualności
wilgaholendrypowódź

W Holendrach (gm. Wilga), odbyły się ćwiczenia z zakresu działań przeciwpowodziowych obejmujących również pomoc humanitarną, których organizatorem był Wydział Operacyjny Komendy Wojewódzkiej PSP w Warszawie.

Ćwiczenia „Powódź II/19” przeprowadzono w oparciu o siły i środki z terenu powiatów: garwolińskiego, otwockiego i mińskiego.

Głównym celem ćwiczeń było sprawdzenie przygotowania sił i środków Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego do działań ratowniczych związanych z usuwaniem i ograniczaniem skutków powodzi, w tym: sprawdzenie skuteczności systemu alarmowania podmiotów KSRG; sprawdzenie gotowości operacyjnej podmiotów KSRG biorących udział w ćwiczeniach, sprawdzenie operacyjnego zabezpieczenia obszarów chronionych przez stanowiska kierowania, doskonalenie umiejętności dowodzenia związkami taktycznymi przez kadrę dowódczą PSP; doskonalenie reagowania kierujących działaniami ratowniczymi na nagłe zmiany sytuacji, komplikacje i utrudnienia, sprawdzenie umiejętności organizacji oraz wykorzystania łączności współdziałania i dowodzenia.

Strażacy mieli za zadanie ewakuację osoby poszkodowanej z zalanego terenu oraz dostarczanie pakietów żywnościowych. Ponadto ćwiczono wypompowywanie wody z zalanych obszarów oraz przeprowadzono instruktaż układania worków z piaskiem w celu podwyższenia lub uszczelniania wałów przeciwpowodziowych.

KP PSP Garwolin, opr. łk

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież