Paweł Majewski nie jest już wiceministrem MSWiA

Opublikowano: 12 czerwiec 2019, 19:32 Kategoria Aktualności
paweł majewskimswiagmina łaskarzewsośninka

Pochodzący z Sośninki (gm. Łaskarzew) Paweł Majewski nie jest już sekretarzem stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Pochodzący z gminy Łaskarzew 31-latek zakończył prace nad projektem e-dowód.

Dzisiaj obowiązki po mieszkańcu Sośninki objął Sylwester Tułajew, który został powołany na stanowisko sekretarza stanu przez premiera Mateusza Morawieckiego. Nowo powołany wiceminister jest obecnie posłem VIII kadencji Sejmu.

We wtorek odbył się Komitet Sterujący MSWiA projektu e-dowód, który przyjął raport końcowy z prac i zgodnie z Zarządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji zakończyło to prace w projekcie. Projekt został zrealizowany – jego efektem było wydanie pierwszych dowodów z warstwą elektroniczną. W realizację tego przedsięwzięcia było zaangażowanych wiele instytucji – oprócz MSWiA również Ministerstwo Cyfryzacji, Polska Wytwórnia Papierów Wartościowych, Centrum Personalizacji Dokumentów, Centralny Ośrodek Informatyki, NASK, a także wszystkie gminy w Polsce. Komitet Sterujący przyjął również w raporcie rekomendacje, których wdrożenie przyczyni się do usprawnienia realizacji projektów w resorcie.  

Wśród rekomendacji jest dalszy rozwój Biura Projektów utworzonego na początku roku w ramach Departamentu Teleinformatyki. Jest również propozycja utworzenia wyspecjalizowanej jednostki realizującej projekty w trybie in house. Wypracowane rekomendacje przyczynią się do skuteczniejszej realizacji skomplikowanych projektów w administracji publicznej. Wraz z przyjęciem raportu końcowego, misja Pawła Majewskiego w ministerstwie dobiegła końca.

Paweł Majewski zanim objął stanowisko w MSWiA był pełnomocnikiem rządu Beaty Szydło ds. przygotowania Światowych Dni Młodzieży.

gov.pl, opr. łk

fot. mc.gov.pl

Komentarze  

+3 #3 PrawdaWacław 2019-06-24 15:50
Ten Pan zostanie członkiem zarządu w Orlen Upstream , specjalnie dla niego stworzono to stanowisko żeby mógł pobierać około 40 tyś zł brutto - będzie 3 członkiem i nie wiadomo co będzie jego zakresem obowiązków bo jeszcze tego nie wymyślili. Na pytanie co będzie robił - odpowiadam - będzie pobierał pensję!!!! Taka jest prawa o PiS i dojeniu spółek państwowych.Ocz ywiście ogłoszenie o pracy jest na stronach spółki ale już wszyscy wewnętrznie widzą że to on je wygra!!! Tak się konkursy ustawia :
http://www.orlenupstream.pl/PL/Projekty/dzialalnoscwpolsce/ORLEN%20Upstream%20test/Documents/UPS17.06.2019.pdf
Cytować
+14 #2 1234 2019-06-14 07:35
no proszę jaki pisowski geniusz. zna się na światowych dniach młodzieży i zna się na e-dowodach osobistych. pewnie teraz trafi do ministerstwa edukacji lub zdrowia. na tym zapewne też się zna.
Cytować
+7 #1 przypadek?Inwestygator 2019-06-13 17:46
Zanim zrobi się kopiuj-wklej warto sprawdzić dokładniej "ococho." Między innymi na tym polega rzetelne dziennikarstwo, o ile oczywiście ktoś ma takie ambicje. "Subtelne" różnice pomiędzy informacją, a ministerialno-p artyjną propagandą wklejoną na portal jako niby artykuł można zauważyć tutaj: https://www.rmf24.pl/fakty/polska/news-nie-usuna-bledu-usuna-zapis-z-ustawy-beda-zmiany-w-przepisac,nId,3042396
Kluczowy cytat za rmf: "Jak ustalił reporter RMF FM, osoba nadzorująca proces personalizacji dokumentów w MSWiA została odsunięta od obowiązków" Przypadek? ;-)
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież