Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 12 czerwiec 2019, 12:24 Kategoria Aktualności
straż pożarnakronika

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 3 do 9 czerwca.

Zdarzenie drogowe w Żelechowie

3 czerwca. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Żelechów, w którym uczestniczyły: samochód ciężarowy oraz samochód osobowy. Łącznie pojazdami podróżowało sześć osób, w tym troje dzieci. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy dziewięcioletniej dziewczynce, którą następnie przekazano zespołowi ratownictwa medycznego. W akcji trwającej prawie pięć godzin uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Rudzie Talubskiej

3 czerwca. Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Rudzie Talubskiej, gdzie doszło do potrącenia rowerzystki przez samochód osobowy. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Samochód osobowy uderzył drzewo w Łaskarzewie

5 czerwca. Przed godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Łaskarzew, gdzie samochód osobowy marki BMW 5, którym podróżował mężczyzna uderzył w drzewo. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu dopływu prądu w uszkodzonym pojeździe. W działaniach udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Poszukiwania mężczyzny w Domaszewie

5 czerwca. Przed godz. 12 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja od dyżurnego Komendy Powiatowej Policji o potrzebie wsparcia poszukiwań zaginionego, starszego mężczyzny z Domaszewa, gm. Maciejowice. Działania straży pożarnej polegały na przeszukaniu wraz z policją wyznaczonego obszaru. W trakcie poszukiwań ciało mężczyzny zostało odnalezione na polu przez osoby postronne. W działaniach udział brał jeden zastęp PSP oraz trzy zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Stoczku

6 czerwca. Tuż po godzinie 8 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Stoczek, gdzie samochód osobowy marki BMW 5, którym podróżował mężczyzna uderzył w drzewo. Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odcięciu dopływu prądu w uszkodzonym pojeździe. Pomocy medycznej poszkodowanemu udzielił Zespół Ratownictwa Medycznego. W działaniach udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Oblinie

6 czerwca. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 801 w miejscowości Oblin, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Renault Scenic i Mazda 6. Pojazdami podróżowały dwie osoby i żadna z nich nie odniosła obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W działaniach udział brały dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Garwolinie

8 czerwca. Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Kościuszki w Garwolinie, w którym uczestniczył motocykl marki Honda i samochód osobowy marki Nissan. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W działaniach udział brały dwa zastępy PSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież