Mężczyzna zaczepia dzieci. Policja apeluje do rodziców

Opublikowano: 12 czerwiec 2019, 12:17 Kategoria Aktualności

Na jednym z portali społecznościowych pojawiła się informacja o starszym mężczyźnie, który zaczepia dzieci pod szkołą w Garwolinie i proponuje podwiezienie do domu. Do takiego zdarzenia na pewno doszło w Łaskarzewie. Trop prowadzi do czarnego mercedesa. Policja apeluje do rodziców o ostrożność i zgłaszanie wszystkich takich zdarzeń.

Wpis na portalu społecznościowym pojawił się 10 czerwca. Według informacji w nim zawartych pod Publiczną Szkołą Podstawową nr 2 w Garwolinie starszy mężczyzna poruszający się czarnym mercedesem zaczepiał dzieci i proponował im podwiezienie do domu. - Nikt nie zgłosił na policję informacji o zaczepianiu dzieci na terenie Garwolina - informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Rzecznik potwierdza jednak, że do podobnego zdarzenia doszło pod koniec maja w Łaskarzewie. Tam sprawa została zgłoszona funkcjonariuszom. - 27 maja na Posterunek Policji w Łaskarzewie zgłosił się rodzić z dzieckiem, który poinformował mundurowych, że dwa dni temu nieznany mężczyzna zatrzymał się i zaproponował dziecku powiezienie. Dziecko bardzo dobrze zareagowało i odmówiło nieznajomemu, a mężczyzna odjechał. Również bardzo dobrze zrobiło, że o całej sytuacji powiedziało rodzicom, a opiekunowie powiadomili policję. Na policję zostały podane numery rejestracyjne, od pojazdu którego model był opisany przez rodzica z dzieckiem, został on zauważony w Łaskarzewie w dniu 26 maja. Policja sprawdziła, że właścicielem pojazdu jest mieszkaniec gm. Łaskarzew - mówi Marek Kapusta.

Pamiętajmy, że dzieciom zawsze należy przypominać o zasadach bezpieczeństwa i uczulać na ewentualne zagrożenia. Policja prowadzi spotykania w przedszkolach i szkołach. - Do rodziców zwracamy się z prośbą, aby uświadamiali swoje dzieci o zagrożeniach oraz wiedzieli, gdzie ich dzieci przebywają i z kim, a w szczególności w porze wieczorowo- nocnej, pamiętajmy że zbliża się okres wakacyjny - apeluje rzecznik.

Policja prosi rodziców bądź inne osoby, które zaobserwują dziwne zachowania pod szkołą bądź w ich rejonach, o niezwłoczny kontakt z oficerem dyżurnym tel. 25-684-02-00 bądź numer alarmowy.

jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież