Jedna kandydatura na dyrektora w Piątce. W Dwójce ogłoszono konkurs

Opublikowano: 12 czerwiec 2019, 09:54 Kategoria Aktualności
piątkadwójkakonkursgarwolin

Tylko jedna osoba zgłosiła kandydaturę w konkursie na dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej nr 5 w Garwolinie. Według naszych nieoficjalnych to obecna wicedyrektor Krystyna Antolak. Burmistrz ogłosiła konkurs na dyrektora PSP nr 2.

Kandydatury w konkursie na dyrektora Piątki były przyjmowane do wczoraj. Sekretarz miasta Cezary Tudek, informuje, że zgłosiła się jedna osoba. Według naszych, nieoficjalnych informacji, to obecna wicedyrektor szkoły Krystyna Antolak. W konkursie nie startował dyrektor Jacek Zowczak, który od września przechodzi na emeryturę.

Oceny jedynej kandydatury dokona komisja, w skład której wchodzą przedstawiciele kuratorium oświaty, urzędu miasta, rady pedagogicznej, rodziców i związków zawodowych.

W poniedziałek Burmistrza Garwolina ogłosiła konkurs na stanowisko dyrektora Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2 im. 1 Pułku Strzelców Konnych w Garwolinie. Od 15 lat dyrektorem placówki jest Danuta Durys.

Wśród wymagań dla kandydatów jest między innymi minimum 5-letni staż pracy, ukończone studia lub kurs z zarządzania oświatą, co najmniej dobrą ocenę pracy w okresie ostatnich pięciu lat pracy. Do konkursu może też przystąpić osoba, która nie jest nauczycielem. Kandydaci mogą składać swoje oferty do 26 czerwca do godziny 12:00 w siedzibie Urzędu Miasta Garwolina.

Pod koniec maja także zarząd powiatu ogłosił konkursy na dyrektorów w czterech placówkach oświatowych – Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Żelechowie, Liceum Ogólnokształcącym w Żelechowie, Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych w Sobolewie oraz Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Przyłęku. We wszystkich konkursach termin składania ofert mija 28 czerwca.

red.

fot. UM Garwolin

Komentarze  

+5 #4 Uczniowie nie gęsiObywatel 2019-06-12 21:10
Ale uczniowie dobrze wiedzą, że prawo do strajku to jedno z podstawowych praw człowieka.
Cytować
+6 #3 Do AAKK 2019-06-12 19:51
Z pewnością nie strajkowała. To nauczycielka która wie co znaczy być nauczycielem
Cytować
-1 #2 AaaAaa 2019-06-12 17:51
A czy ta pani strajkowala? Jesli tak.to.powinna być kandydatura odrzucona formalnie... Żadnego przykładu dla.uczniow
Cytować
+10 #1 WstydNauczyciel kontrakto 2019-06-12 10:17
Emeryci wiodą prym. Polowa skladu pedagogów w 5 to leśne skrzaty. A gdzie młodzi, dlaczego do konkursu startuje babcia emerytka# którą w tym roku nabywa prawa emerytalne. Żałosne. Ale jak ma być jak nie tak dawno burmistrz Tadzio l.70 opuścił urząd.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież