mLegitymacja w Jedynce - aplikacja zamiast papierka

Opublikowano: 10 czerwiec 2019, 11:15 Kategoria Aktualności
Jedynkaszkołaedukacja

Na razie ze specjalnej aplikacji korzystają uczniowie jednej klasy, ale w przyszły roku szkolnym się to zmieni. Garwolińska Jedynka zamienia papierową legitymację uczniowską na mLegitymację.

Publiczna Szkoła Podstawowa Nr 1 w Garwolinie pierwsza w mieście podpisała „Porozumienie w sprawie wykorzystywania systemu teleinformatycznego i publicznej aplikacji mobilnej w celu wydawania mLegitymacji szkolnej” z Ministerstwem Cyfryzacji. Dzięki temu za pomocą Aplikacji mObywatel uczniowie szkoły, jak również ich rodzice będą mogli posługiwać się mLegitymacją.

mLegitymacja Szkolna to bezpieczne narzędzie, multimedialny odpowiednik tradycyjnej, papierowej wersji legitymacji szkolnej, dzięki któremu uczniowie, za pomocą telefonu komórkowego potwierdzą przysługujące im uprawnienia.

- W tym roku szkolnym pilotażowo mLegitymację zainstalowali sobie uczniowie klasy IV A. W przyszłym roku szkolnym sukcesywnie będziemy wprowadzać w całej szkole - informuje dyrektor szkoły Beata Liszko.

garwolin.pl/oprac. jd

fot. garwolin.pl

Komentarze  

+4 #3 Do Pani DyrektorRodzic 2019-06-12 08:58
Pani Dyrektor, w związku z pomysłem wprowadzenia elektronicznej legitymacji szkolnej, zapewne zabezpieczyła Pani środki w budżecie szkoły na kupno telefonów dla tych dzieci, którzy ich nie posiadają, ale są one słabszej generacji.
Cytować
+4 #2 dobro dzieciobserwator 2019-06-11 13:02
Cytuję Rodzic:
Tyle się mówi o uzależnieniu dzieci od telefonów a tu prosze szkoła pomaga w tym uzaleznieniu dajac dziecia idealny argument posiadania telefonu nawet w szkole bo prezciez musi miec legitymacje.......a co z dziecmi których rodziców nie stac na wypasione smartfony ????? ktoś o tym pomyslał ????


Z tego co obserwuję to w placówkach oświatowych najmniej się myśli o dobru dzieci :-(
Cytować
+8 #1 i co jeszczeRodzic 2019-06-11 08:38
Tyle się mówi o uzależnieniu dzieci od telefonów a tu prosze szkoła pomaga w tym uzaleznieniu dajac dziecia idealny argument posiadania telefonu nawet w szkole bo prezciez musi miec legitymacje.... ...a co z dziecmi których rodziców nie stac na wypasione smartfony ????? ktoś o tym pomyslał ????
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież