Drogowy raport: 2 wypadki, 34 kolizje i 5 zatrzymanych praw jazdy

Opublikowano: 10 czerwiec 2019, 11:03 Kategoria Aktualności
KPP Garwolinpolicja

Podczas minionego tygodnia na terenie powiatu garwolińskiego odnotowano 2 wypadki i 34 kolizje drogowe. Policjanci zatrzymali prawa jazdy 5 kierowcom.

Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Żelechowie na skrzyżowaniu ulic Długiej i Szkolnej 3 czerwca około godziny 12:30. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że 36-letni mężczyzna kierujący samochodem ciężarowym marki Renault Midlum nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do zderzenia z samochodem marki Toyota Avensis, którym kierował 36-letni mieszkaniec powiatu ryckiego. W wyniku zdarzenia obrażeń ciała niezagrażających życiu doznała 8-letnia pasażerka pojazdu osobowego i została przetransportowana do szpitala. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Posterunku Policji w Żelechowie.

Do kolejnego wypadku doszło 5 czerwca około godziny 18:00 w miejscowości Łąki. 91-letnia kobieta stojąca na drodze straciła równowagę i upadła pod omijający ją ciągnik rolniczy Ursus, którym kierował 20-letni mężczyzna. Mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy. Postępowanie w tej sprawie prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

Podczas minionego tygodnia, na terenie powiatu garwolińskiego policjanci zatrzymali 5 praw jazdy. 9 czerwca w Gończycach policjanci z Posterunku Policji w Sobolewie zatrzymali 60-letniego mieszkańca powiatu garwolińskiego, który kierował samochodem marki Opel, znajdując się w stanie nietrzeźwości – wynoszącym ponad 2,2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu.

Za przekroczenie prędkości w terenie zabudowanym 2 osoby straciły prawo jazdy. W tym przypadku kontrole drogowe zakończyły się nie tylko mandatem i punktami karnymi, ale również utratą prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

KPP Garwolin/oprac. jd

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież