Dzieje się! Zaplanuj weekend!

Opublikowano: 07 czerwiec 2019, 13:46 Kategoria Aktualności
weekend

Co? Gdzie? Kiedy? Sprawdźcie najciekawsze wydarzenia w powiecie garwolińskim i zaplanujcie weekend!

Powiślaki -  8 czerwca

W najbliższą sobotę 8 czerwca w maciejowickim parku rozpocznie się XXVI Konkurs Kapel i Śpiewaków Regionów Nadwiślańskich „Powiślaki”. Od 1993 roku, zawsze w drugi weekend czerwca, na maciejowickim rynku zjawiają się znakomici śpiewacy i instrumentaliści, aby wziąć udział w konkursie. Jego pomysłodawczynią, jest folklorystka, animatorka kultury i etnografka – Wanda Księżopolska. Co roku na maciejowickim rynku kilkudziesięciu artystów rywalizuje w czterech kategoriach: kapele ludowe, soliści śpiewacy, soliści instrumentaliści, zespoły śpiewacze. W tym roku doszła kolejna kategoria: młodzi u źródeł. Nagrodą dla najlepszych są wręczane podczas wieczornej ceremonii mosiężne statuetki „Złotych Basów”. Specjalnym wyróżnieniem pozostaje zaś nominacja do udziału w ogólnopolskim festiwalu w Kazimierzu Dolnym. Tradycyjnie wydarzenie organizowane jest przez Gminny Ośrodek Kultury w Maciejowicach oraz Muzeum Regionalne w Siedlcach. Początek konkursu o godzinie 10:00. Finał o godzinie 17:30.

Piknik dla Karolka - 9 czerwca

Pomóż Karolkowi samodzielnie iść przez życie. 8-latek z gminy Łaskarzew dzielnie walczy z chorobą genetyczną – powolnym zanikiem mięśni. Szansa na życie i zdrowie kosztuje, dlatego w najbliższą niedzielę w Starym Pilczynie odbędzie się piknik charytatywny, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na pomoc Karolkowi. W programie wydarzenia koncerty i atrakcje dla najmłodszych.

Więcej o wydarzeniu

Mistrzostwa w pływaniu - 9 czerwca

W niedzielny poranek na Pływalni Miejskiej "Garwolanka" odbędą się VIII Otwarte Zawody Pływackie o Puchar Burmistrza Miasta Garwolina. Początek zawodów o 9:30. Kibice mile widziani! Będzie okazja do podziwiania zmagań młodych talentów pływackich.

Zawody wędkarskie dla najmłodszych - 9 czerwca

A może na ryby? Garwolińskie koło wędkarskie zaprasza dzieci i młodzież do lat 16. na Zawody Wędkarskie z okazji Dnia Dziecka. Do wygrania atrakcyjne nagrody. Początek zawodów o godzinie 9:00.

Więcej informacji

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież