Tablica na 10. rocznicę wizyty prezydenta Kaczyńskiego

Opublikowano: 06 czerwiec 2019, 21:20 Kategoria Aktualności
miętnelech kaczyńskitablica

Na elewacji Dworku w Miętnem, w obecności wicepremiera Jacka  Sasina, odsłonięta została tablica upamiętniająca wizytę prezydenta Lecha Kaczyńskiego w 2009 roku. Wydarzeniu towarzyszyła wyjątkowa oprawa artystyczna.

- Spotkaliśmy się dziś na terenie zespołu dworsko-pałacowego w Dworku w Miętnem, aby wspomnieć i uczcić śp. prof. Lecha Kaczyńskiego – Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w 10. Rocznicę wizyty w powiecie garwolińskim – otworzyła wydarzenie Małgorzata Antolak, dyrektor Powiatowego Centrum Kultury i Promocji w Miętnem.

- Trudno uwierzyć, że to już 10 lat od tamtej chwili - zaczął swoją wypowiedź wicepremier Jacek Sasin. – Pamiętam zadowolenie pana prezydenta z wizyty tutaj, w powiecie garwolińskim - był przecież wówczas w Maciejowicach, w Garwolinie, w Miętnem. Dziękuję w imieniu swoim, dziękuję w imieniu rządu, w imieniu współpracowników pana prezydenta Lecha Kaczyńskiego, że państwo pamiętacie, że wracacie do tamtych chwil, kiedy mogliśmy być razem, kiedy wspominaliśmy wspaniałą przeszłość tej ziemi, jej patriotyczne przywiązanie do wolności i niepodległości, jej poświęcenie dla ojczyzny – dodał.

- Dzisiejsze spotkanie podkreśla także nasz szacunek do osoby prezydenta Kaczyńskiego, który przez całą swoją kadencję udowadniał nam, że warto być Polakiem. Jesteśmy mu winni pamięć i szacunek za wieloletnią służbę nam wszystkim – powiedział starosta powiatu Mirosław Walicki.

Po przemowach okolicznościowych nastąpiło uroczyste odsłonięcie tablicy, którego dokonali wicepremier Jacek Sasin, poseł Grzegorz Woźniak, starosta Mirosław Walicki oraz wicestarosta Iwona Kurowska. Tablica została poświęcona przez proboszcza miętneńskiej parafii – ks. Jerzego Janowskiego, po czym nastąpiło złożenie pod nią kwiatów.

Goście wysłuchać mogli krótkiego recitalu uzdolnionej uczennicy Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych im. I. W. Zakrzewskiego w Żelechowie – Alicji Kamoli. W Dworku można było obejrzeć wystawę poświęconą Lechowi Kaczyńskiemu oraz wpisać się do pamiątkowej księgi gości. Zwiedzaniu wystawy towarzyszył koncert fortepianowy Mateusza Skoczylasa – ucznia Zespołu Szkół im. Stanisława Staszica w Miętnem.

ar

Komentarze  

+9 #1 ŻenadaEro 2019-06-07 14:15
PRL Bis tańczy i śpiewa!
Upamiętnienie wiekopomnego wydarzenia - wizyty prezydenta, który niczym się zasłużył. Może poza ośmieszaniem siebie i kraju na arenie międzynarodowej (dla przypomnienia: odwołanie spotkanie Trójkąta Weimarskiego po satyrycznym artykule w FAZ; dzwonienie do brata po instrukcje w trakcie posiedzenia Rady UE).
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież