Na bakier z segregacją. Miasto zrobiło kontrolę

Opublikowano: 06 czerwiec 2019, 08:25 Kategoria Aktualności
segregacjaśmieciGarwolin

Wyniki ostatniej kontroli przeprowadzonej przez Urząd Miasta w Garwolinie wykazały, że mieszkańcy nie prowadzą odpowiedniej segregacji odpadów. Urząd daje niezdyscyplinowanym jeszcze jedną szansę i ostrzega przed podniesieniem opłat.

Urząd Miasta Garwolina zwraca uwagę na narastający problem nieprzestrzegania zasad prawidłowej segregacji odpadów komunalnych.  Właściciel nieruchomości w celu spełnienia wymogu selektywnego zbierania odpadów komunalnych zobowiązany jest do zbierania: plastiku i metalu, szkła, tworzyw sztucznych oraz odpadów ulegających biodegradacji.

Podczas ostatniej kontroli stwierdzono, że mieszkańcy Miasta Garwolina nie prowadzą segregacji we właściwy sposób, aby uiszczać opłatę jak za segregowane odpady wszyscy mieszkańcy budynku wielorodzinnego czy jednorodzinnego muszą segregować odpady.

W przypadku dwukrotnego stwierdzenia braku segregacji podczas prowadzonych kontroli, wydana zostanie decyzja zwiększająca opłatę - jak za odpady niesegregowane.

Brak odpowiedniej segregacji odpadów to czasem efekt zwykłego lenistwa, ale często także braku wiedzy, do którego pojemnika śmieci powinny trafić. Czy wiesz, gdzie wrzucić karton po mleku albo sokach? Czy ręczniki papierowe i chusteczki higieniczne powinny trafić do worka z "papierem"? Czy żarówka to "szkło"?

Sprawdź: Jak prawidłowo segregować odpady?

garwolin.pl/jd

fot. garwolin.pl

Komentarze  

+2 #5 Na jedną pryzmęMieszkaniec 2019-06-09 18:42
Po co segregować, ja podjedzie śmieciarka i sypią na nią jak popadnie szkło, plastik i papier.
Cytować
+4 #4 Prawdawuj 2019-06-08 22:32
Prawda jest taka że do czasu trwania obecnej ustawy będzie jak jest czyli lokalny przedsiębiorca będzie mydlił oczy wzrostem kosztów które i tak tnie rzekomo a ani słowem nie wspomina o zyskach a magistrat będzie się tłumaczył wolnym rynkiem i narzuconymi cenami . Tylko że rynek nie jest wolny bo odbiorca i ceny są narzucane , nic innego jak ograbianie obywateli .
Cytować
+1 #3 CZAS NA REFERENDUMOSTROGA 2019-06-07 19:18
SKORO STRASZA MIESZKANCÓW PODWYZKAMI WIEC MIESZKANCY ZBIERAJMY SIE W "KUPE" I RÓBMY REFERENDUM O ODWOŁANIE WŁADZ MIASTA I RADY . DOSC NIEUDACZNYCH WADZ MIASTA I RADY TYLKO PODWYZKI I PODWYZKI. dO " ZŁOBU" DOSTALI SIE SAMI NIEUDACZNICY!!! !!!!!!!!!!!!! WEDUG ZASADY PO DOBRYM PANIE NASTAŁ 100% GORSZY!!!!!
Cytować
+14 #2 rozdają roweryNa placu Czerwonym 2019-06-06 13:58
Na zdjęciach widać duże pojemniki, można domniemywać, że chodzi o tzw. blok. To, że jakaś grupa osób, której się wydaje, że jest anonimowa i wyrzuca śmieci wedle własnego widzimisię, to nie znaczy, że można napisać, że wszyscy mieszkańcy Garwolina nie segregują śmieci. Stąd wniosek, że artykuł napisany tylko po to, żeby w niedalekiej przyszłości mieć argument w celu podwyżki opłat za ich wywóz. Prawda?
Cytować
+7 #1 absurdwuj 2019-06-06 11:55
Odpady biodegradowalne rozłożą się gdzie by ich nie wrzucić więc ich segregowanie służy wyłącznie poborcom opłat . Każde zaostrzanie przepisów powoduje bunt wśród ludzi a jedynie wśród idiotów pojawia się tzw zrozumienie . Efekt będzie taki że nikt nie będzie segregował bo po co się narażać tylko wory będą lądować po rowach lasach itp . Typowe zachowanie urzędnika to narzucać przepis . W normalnym kraju obywatel po to ma urzędnika by za niego zrobił tak by było najlepiej obwatelowi .
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież