Charytatywnie dla Karolka! W niedzielę w Pilczynie

Opublikowano: 05 czerwiec 2019, 13:19 Kategoria Aktualności

Pomóż Karolkowi samodzielnie iść przez życie. 8-latek z gminy Łaskarzew dzielnie walczy z chorobą genetyczną – powolnym zanikiem mięśni. Szansa na życie i zdrowie kosztuje, dlatego w najbliższą niedzielę w Starym Pilczynie odbędzie się piknik charytatywny, z którego całkowity dochód zostanie przekazany na pomoc Karolkowi.

Piknik dla Karola Szaniawskiego jest organizowany po raz drugi. Chłopiec ma 8 lat. 3 lata temu zdiagnozowano u niego chorobę genetyczną - dystrofię mięśniową typu Duchenne'a. Jest to powolny zanik mięśni. Dochód z pikniku zostanie przekazany na dalszą walkę o zdrowie i życie Karolka, sprowadzenie leku z zagranicy, zajęcia rehabilitacyjne oraz na turnusy rehabilitacyjne.

W organizację pikniku włączyło się wiele osób – między innymi sołectwa i stowarzyszenia z gminy Łaskarzew, rodzice uczniów ze szkoły w Starym Pilczynie, sklepy, firmy usługowe i osoby prywatne.

Podczas pikniku będą to loterie fantowe, dmuchańce dla dzieci, malowanie twarzy, grill, swojskie jadło, ciasto oraz ciepłe i zimne napoje. O oprawę muzyczną będzie dbał Dj Emdzi. Organizatorzy zapraszają także na zabawę taneczną z zespołem Activ, a gwiazdą pikniku będzie zespół Veegas.
Na zakończenie pikniku odbędzie się pokaz sztucznych ogni, który przygotuje znany youtuber Machony (Tomasz Dzięcioł).


Podczas pikniku, pomagając Karolkowi, będzie można także zostać właścicielem wielu atrakcyjnych przedmiotów, voucherów i bonów. Gadżety i zdjęcia z autografem przekazał prezydent Andrzej Duda. Jest także koszulka z podpisem Łukasza Fabiańskiego.


Piknik dla Karolka odbędzie się 9 czerwca od 13:00 d0 23:00 na boisku przy Zespole Szkół w Starym Pilczynie

Więcej o wydarzeniu

 

Komentarze  

0 #1 zdrowie recerenata 2019-06-06 15:25
No nie wiem ! Rodzice zdrowi jak się mówi wypasione i tak wyciągać ręce od kogoś każdy ma problemy i wydatki mniejsze lub większe
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież