Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 04 czerwiec 2019, 08:25 Kategoria Aktualności
kronika strażackaPSP Garwolinstraż

 Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 27 maja do 2 czerwca.

Zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

27 maja. Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Maciejowice będzie miało miejsce lądowanie śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Działania zastępów straży polegały na wyznaczeniu i zabezpieczeniu miejsca lądowania LPR oraz pomocy w transporcie osoby poszkodowanej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Skurczy

27 maja. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w miejscowości Skurcza, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Skoda Octavia oraz Mitsubishi L200. W obydwu pojazdach podróżowali tylko kierowcy i obaj byli zakleszczeni. Działania zastępów straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, całkowitemu zamknięciu drogi w obu kierunkach oraz wykonaniu dostępu do uwięzionych kierowców przy użyciu narzędzi hydraulicznych. Pomocy medycznej poszkodowanym udzielały Zespoły Ratownictwa Medycznego. Na miejsce zdarzenia przybył śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, który wylądował na lądowisku wyznaczonym i zabezpieczonym przez strażaków. Jeden z poszkodowanych kierowców został przetransportowany do szpitala przez ZRM, a u drugiego lekarz stwierdził zgon. W akcji trwającej prawie pięć godzin uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Żelechowie

27 maja. Przed godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Żelechowie, w którym uczestniczył jeden samochód osobowy. Pojazdem podróżowała kobieta, która opuściła go przed przybyciem zastępów straży. Działania polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego oraz udzielaniu poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy, a następnie przekazaniu jej Zespołowi Ratownictwa Medycznego. W akcji trwającej blisko godzinę uczestniczyły dwa zastępy OSP.

Udzielenie pomocy mężczyźnie w Uninie

27 maja. Po godz. 13 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, z której wynikało, że w miejscowości Unin na jezdni leży nieprzytomny mężczyzna, a na miejsce zdarzenia z powodu braku wolnych karetek nie może zostać zadysponowane pogotowie ratunkowe. Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu. W akcji trwającej prawie godzinę udział brały dwa zastępy OSP.

Pożar budynku gospodarczego w miejscowości Słup Pierwszy

28 maja. Przed godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Słup Pierwszy. Przybyły na miejsce dowódca akcji stwierdził, że wewnątrz budynku znajduje się samochód osobowy wyposażony w zbiornik gazu LPG oraz elementy wyposażenia wnętrza pojazdów. Strażacy podali prądy wody do wnętrza budynku oraz piany ciężkiej na palące się opony, które były składowane przy ścianie zewnętrznej budynku, a także na składowane wewnątrz materiały. Następnie ratownicy wyposażeni w aparaty ochrony dróg oddechowych przystąpili do przelewania pogorzeliska i rozbiórki konstrukcji więźby dachowej. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły trzy zastępy PSP oraz siedem zastępów OSP.

Pożar kotłowni w Ostrożeniu

29 maja. Przed godziną 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze kotłowni w miejscowości Ostrożeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody do wnętrza kotłowni, co doprowadziło do ugaszeniu pożaru. Następnie oddymiono pomieszczenia. W akcji trwającej prawie dwie godziny udział brały dwa zastępy PSP oraz trzy zastępy OSP.

Pożar samochodu ciężarowego w Woli Żelechowskiej

30 maja. Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o palącym się samochodzie ciężarowym na terenie posesji w Woli Żelechowskiej. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i podaniu jednego prądu wody, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W działaniach udział brały trzy zastępy OSP.

Niezidentyfikowana przesyłka w Urzędzie Miasta i Gminy Pilawa

30 maja. O godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o przesyłce budzącej podejrzenia, która został otworzona w jednym z pomieszczeń w Urzędzie Miasta i Gminy Pilawa. Kontakt z przesyłką miało pięcioro pracowników, u których nie zaobserwowano negatywnych skutków dla zdrowia. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuowaniu wszystkich osób przebywających w budynku, łącznie 35 osób. Przybyła na miejsce zdarzenia Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego "WARSZAWA 6" dokonała sprawdzenia przesyłki na obecność substancji niebezpiecznych oraz promieniowania jonizującego, nie stwierdzając takiego zagrożenia. Następnie przesyłkę przekazano funkcjonariuszom Policji do dalszych czynności. W akcji trwającej pięć godzin uczestniczyło sześć zastępów PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Henryka Sienkiewicza w Żelechowie

31 maja. Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Henryka Sienkiewicza w Żelechowie, w którym uczestniczyły dwa samochody: Toyota Corolla oraz Mercedes Sprinter. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego mężczyźnie kierującemu Toyotą, a następnie przekazali go przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W działaniach uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież