OSP Miętne na medal

Opublikowano: 03 czerwiec 2019, 15:57 Kategoria Aktualności
Miętnezawody OSPgmina Garwolin

Sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe - z tymi konkurencjami mierzyły się jednostki OSP biorące udział w IV Gminnych Zawodach Sportowo-Pożarnicznych z terenu gminy Garwolin. Najlepsi okazali się strażacy z OSP Miętne. Na medal spisała się także żeńska drużyna z Miętnego.

IV Gminne Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Garwolin odbyły się wczoraj popołudniu na boiskach sportowych w Miętnem. W zawodach udział wzięło 6 drużyn męskich: OSP Miętne, OSP Ruda Talubska, OSP Wola Rębkowska, OSP Wola Władysławowska, OSP Taluba-Feliksin, OSP Sulbiny oraz drużyna kobiet z OSP Miętne. Zawody odbywały się w dwóch konkurencjach: sztafeta pożarnicza i ćwiczenie bojowe. Pierwsze na starcie pojawiły się kobiety z Miętnego, a następnie kolejno drużyny według losowania.

Nad punktacją czuwali sędziowie w składzie: kap. Sebastian Świąder, st. kap. Paweł Sobór i st. kap. Marek Makulec. Zarówno w sztafecie pożarniczej, jak i w ćwiczeniu bojowym bezkonkurencyjni okazali się druhowie z Miętnego i to oni zwyciężyli w klasyfikacji generalnej. II miejsce zajęli strażacy z OSP Taluba-Feliksin, a III - OSP Ruda Talubska.

Po zmaganiach w zawodach gminnych przyszedł czas na dodatkowe ćwiczenie bojowe dla chętnych drużyn. Ta część zawodów odbyła się pod patronatem starosty garwolińskiego, a nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Garwolinie. Do zmagań przystąpiły 4 drużyny: OSP Miętne, OSP Taluba-Feliksin, OSP Ruda Talubska oraz kobiety OSP Miętne. I znów strażacy z Miętnego nie oddali pierwszego miejsca. Na drugim miejscu podium ponownie stnęli druhowie z OSP Taluba-Feliksin, a III miejsce tym razem wywalczyły kobiety z OSP Miętne.

Pamiątkowe puchary oraz nagrody wręczali: Wójt Gminy Garwolin Marcin Kołodziejczyk, Poseł na Sejm RP Grzegorz Woźniak oraz wicestarosta powiatu garwolińskiego Iwona Kurowska. Zawody poprowadził Komendant Gminny dh Dariusz Grędzik.

Na najmłodszych kibiców czekały liczne atrakcje: dmuchańce, tor przeszkód oraz uwielbiana przez dzieci piana gaśnicza.

garwolin-gmina.pl/jd

fot. garwolin-gmina.pl

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież