Nakrętka od słoika z nieznaną substancją. Ewakuacja urzędu w Pilawie

Opublikowano: 30 maj 2019, 16:36 Kategoria Aktualności
pilawastraż pożarnaurząd

Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Warszawy sprawdza zawartość podejrzanej przesyłki, którą dzisiaj odebrano w Urzędzie Miasta i Gminy w Pilawie.

List polecony, od prywatnego nadawcy, przyszedł dzisiaj do pilawskiego urzędu. Po otwarciu go przez pracownika sekretariatu okazało się, że w środku jest nakrętka od słoika oraz waciki nasączone podejrzaną substancją. Na miejsce, ok. godz. 14, wezwano straż pożarną.

Akcją dowodzi komendant Powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Garwolinie st. bryg. Krzysztof Tuszowski. Do Pilawy zadysponowano Specjalistyczną Grupę Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego z Warszawy. – Ponad 30 pracowników zostało ewakuowanych. Pięć osób, które miały styczność z przesyłką zostało przesłuchanych przez policję – informuje burmistrz Pilawy Albina Łubian. Jak dodaje, jest pod wrażeniem organizacji służb ratunkowych policji oraz straży pożarnej.

Sprawdzanie podejrzanej przesyłki dobiega końca. Prawdopodobnie substancja nie stwarza zagrożenia dla zdrowia i życia.

Aktualizacja, 31 maja, godz. 13.10. - Kontakt z przesyłką miało pięcioro pracowników, u których nie zaobserwowano negatywnych skutków dla zdrowia. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz ewakuowaniu wszystkich osób przebywających w budynku, łącznie 35 osób. Przybyła na miejsce zdarzenia Specjalistyczna Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego "WARSZAWA 6" dokonała sprawdzenia przesyłki na obecność substancji niebezpiecznych oraz promieniowania jonizującego, nie stwierdzając takiego zagrożenia. Następnie przesyłkę przekazano funkcjonariuszom Policji do dalszych czynności. W akcji trwającej pięć godzin uczestniczyło sześć zastępów PSP i jeden zastęp OSP - informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy KP PSP Garwolin.

łk

fot. arch. – zdjęciu ilustracyjne

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież