Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 29 maj 2019, 08:25 Kategoria Aktualności
kronika strażackaPSP Garwolinstraż

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 20 do 26 maja.

 

Podejrzenie tlenek węgla w budynku mieszkalnym wielorodzinnym w Trąbkach

20 maja. Przed godz. 23 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o prawdopodobnym wystąpieniu tlenku węgla w budynku mieszkalnym wielorodzinnym przy ul. Osadniczej w Trąbkach. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz dokonaniu pomiarów przy pomocy detektora wielogazowego na obecność tlenku węgla w budynku. Nie wykryto obecności czadu w powietrzu. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar garażu przy ul. Konopnickiej w Żelechowie

24 maja. Po godz. 11 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze garażu przy ul. Konopnickiej w Żelechowie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądów wody w natarciu na palący się budynek, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. Następnie przystąpiono do oddymiania pomieszczeń. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Gocławiu

25 maja. Po godz. 20 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na krajowej „17” w Gocławiu, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Opel Meriva i Hyundai oraz samochód dostawczy marki Renault Master. Pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożar śmieci przy ul. Aleja Legionów w Garwolinie

26 maja. Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze odpadów na Alei Legionów w Garwolinie. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu prądu wody przez ratowników wyposażonych w aparaty ochrony dróg oddechowych, co doprowadziło do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Pożar budynku gospodarczego oraz samochodu na ul. Nadrzecznej w Wildze

26 maja. Przed godz. 18 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o pożarze budynku gospodarczego oraz samochodu na ul. Nadrzecznej w Wildze. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz podaniu dwóch prądów wody, jeden na palący się budynek, a drugi na samochód. Działania te doprowadziły do ugaszenia pożaru. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz cztery zastępy OSP.

Pogoda nie była łaskawa

W ubiegłym tygodniu na terenie całego powiatu odnotowano 23 interwencje związane z usuwaniem skutków gwałtownych zjawisk atmosferycznych w miejscowościach: Wola Rębkowska, Pilawa, Budel, Podłęż, dwukrotnie Łaskarzew, dziesięciokrotnie Garwolin, Łopacianka, dwukrotnie Miastków Kościelny, Stoczek, dwukrotnie Sulbiny oraz Chromin. W większości przypadków dotyczyły one zalanych dróg i posesji oraz usuwania drzew z dróg.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież