Leje w powiecie [wideo]

Opublikowano: 23 maj 2019, 17:29 Kategoria Aktualności
straż pożarnaulewyburze

Pełne ręce pracy mają strażacy w powiecie garwolińskim. Intensywne ulewy powodują lokalne podtopienia.

Zgłoszenia zaczęły napływać do garwolińskiej komendy straży pożarnej po godzinie 16, kiedy nad powiatem zebrały się ciemne chmury. Intensywne opady deszczu spowodowały lokalne podtopienia, które wystąpiły m.in. w Łopaciance (gm. Borowie), Miastkowie Kościelnym.

W Garwolinie strażacy interweniują m.in. przy ul. Olimpijskiej, ul. Dobrej i ul. Wiejskiej, gdzie woda pojawiała się w jednym z bloków. Niewielkie podtopienia występowały także w Szpitalu Powiatowym.

W miejscowości Podłęż (gm. Maciejowice) trwa wyciąganie wozu strażackiego, który ugrzązł w drodze na interwencje.

Aktualizacja, godz. 21.25. Jak informuje st. kpt. Tomasz Biernacki, oficer prasowy Komendanta Powiatowego PSP w Garwolinie, między godz. 16.33 i 19.30 strażacy interweniowali 17-krotnie. Najwięcej zgłoszeń było z miasta Garwolin (10). Podtopienia budynków i posesji miały miejsce także w gminach Maciejowice, Łaskarzew, Garwolin, Borowie, Miastków Kościelny. - Łącznie w tych interwencjach brało udział 30 zastępów - precyzuje st. kpt. Biernacki.

łk

fot. czytelnicy Piotr i Aneta- ul. Olimpijska, pod basenem, czytelnik Andrzej - skrzyżowanie Jana Pawła II, Cmentarnej, Sienkiewicza, Stacyjnej

wideo - czytelniczka Alicja i czytelnik (ulice 3 Maja i Bema)

Komentarze  

+4 #5 prawdawuj 2019-05-26 22:28
Poprzedni uzurpator na fotelu twierdził że zalewało zalewa i będzie zalewać (taki klimat ) zapomniano dodać że dzieki uporowi wiadomego osobnika spier....no odwodnienie i efekty są . Można było w innej lokalizacji .Teraz będą rynek przenosić na budzeń ( interesujące kto ma tam działki )
Cytować
+7 #4 UlewyGosc 2019-05-24 10:37
Jeszcze żaden nadety dupek nigdy nie wygrał z przyrodą i matka natura i nigdy nie wygra bo jeśli tak sądzi to jest zwykłym bezmuzgiem. W średniowieczu byli mądrzejsi bo nikt nie budował na terenach zalewowych.
Cytować
+11 #3 lejetołdi 2019-05-23 20:26
12 maja w kościele w Garwolinie modliliśmy się o deszcz bo wszystko usycha. Chyba przedobrzyliśmy . :lol: :lol: :lol:
Cytować
+9 #2 OlimpijskaMieszkaniec 2019-05-23 19:49
Za powodzie przy Basenie proszę podziękować byłemu burmistrzowi. On się uprał na tą lokalizację, nie słuchając argumentów że buduje na dawnym bagnie. Przyroda się przypomina.
Cytować
+14 #1 schyłek garwo-cywilizac jiMarley 2019-05-23 18:04
Jak zwykle o tej porze Garwolin ma tymczasowy, odkryty basen. Zresztą nie wiedzieć czemu nie wybudowano prawdziwego, przy okazji budowy garwolanki. Tysiące lat temu ludzie budowali piramidy, olbrzymie akwedukty, czy mury widoczne z kosmosu, a tysiące lat później Garwolin od dziesięcioleci nie może ogarnąć tematu kanalizacji burzowej. Może pora rozliczyć np. takiego pana Alberta wiceburmistrza, co zrobił w tej materii od 2004 roku, czyli przez 15 lat wałęsania się po pokojach UM? Wróć! Zapomniałem, że urzędasy są w tym kraju nierozliczalni i nie odpowiadają przed nikim i za nic.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież