reklama

Dzień Strażaka w Łaskarzewie

Opublikowano: 23 maj 2019, 10:34 Kategoria Aktualności
ospgmina łaskarzewłaskarzewstraż pożarna
Ten artykuł przeczytasz w 2 - 3 min.

Druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych w terenu gminy i miasta Łaskarzew obchodzili swoje święto. Organizatorami  tegorocznego Gminnego Święta Strażaka byli: Wójt Gminy Łaskarzew, Zarząd Oddziału Gminny i Miasta Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Łaskarzewie oraz Ochotnicza Straż Pożarna Uścieniec-Krzywda.

Obchody rozpoczęły się zbiórką pocztów sztandarowych i pododdziałów przy remizie OSP w Łaskarzewie. Następnie uczestnicy przemaszerowali do Kościoła Parafialnego w Łaskarzewie, gdzie została odprawiona Msza Święta w podziękowaniu za opatrzność Bożą i szczęśliwe powroty z akcji, z prośbą o dalsze łaski za wstawiennictwem Świętego Floriana oraz modlitwę za duszę zmarłych strażaków z terenu gminy i miasta Łaskarzew.

Dalsza część uroczystości miała miejsce przy remizie OSP w Uścieńcu.

reklama


W spotkaniu uczestniczyli m.in. ks. Edmund Szarek ? Proboszcz Parafii Łaskarzew oraz kapelan gminny OSP, Grzegorz Woźniak ? Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej, Mirosław Walicki ? Starosta Powiatu Garwolińskiego, Waldemar  Sabak  ? Prezes Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Garwolinie, Sylwia Szopa ? Zastępca Wójta Gminy Łaskarzew, Jerzy Błachnio ? Przewodniczący Rady Gminy Łaskarzew wraz z radnymi, Waldemar Trzaskowski ? Przewodniczący Rady Powiatu Garwolińskiego, Marek  Ziędalski  ? Radny Powiatowy, Anna Laskowska ? Burmistrz Miasta Łaskarzew, Leszek Bożek  ? Przewodniczący Rady Miasta Łaskarzew.

Podczas uroczystości nastąpił wręczenie odznak Za wysługę lat dla członków Ochotniczej Straży Pożarnej w Uścieńcu-Krzywdzie. Prezydium Zarządu Oddziału Gminy i Miasta Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczpospolitej Polskiej w Łaskarzewie Uchwałą Nr 1/2019 z 12 kwietnia 2019r. nadało odznakę "Za wysługę lat", którą otrzymali druhowie: za wysługę 65 lat Henryk Bijata, za wysługę 55 lat Jan Bijata, za wysługę lat 45 lat Wiesław Kusak, za wysługę 40 lat Leon Korycki, za wysługę 35 lat Henryk Głowacki, Benedykt Kondej, Krzysztof Salach, za wysługę 30 lat Grzegorz Przybysz, za wysługę 25 lat Mieczysław Brojek, za wysługę 20 lat Piotr Kasprzak, za wysługę 10 lat: Marcin Kowalski, Marcin Kander, Mateusz Korycki, Mirosław Brojek, Arkadiusz Salach, Dawid Parzyszek, za wysługę 5 lat: Grzegorz Kisiel, Jacek Wysocki, Hanna Kusak, Damian Konopka, Michał Kondej, Piotr Paziewski.

Wręczenia odznak dokonali: Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego ZOSP RP w Garwolinie Druh Waldemar Sabak i Wiceprezes Zarządu Oddziału Gminno-Miejskiego ZOSP RP w Łaskarzewie Druh Jan Wojdat.

Zastępca Wójta Sylwia Szopa podziękowała Druhom-Ochotnikom za ich poświęcenie i oddanie, za wsparcie i gotowość, za narażanie własnego życia w imieniu idei niesienia pomocy innym. Przypomniała o działaniach Samorządu Gminy Łaskarzew podejmowanych stale i na bieżąco w zakresie wspierania i doposażenia jednostek w nowoczesny sprzęt, materiały, wyposażenie oraz umundurowanie oraz dbania o strażnice i świetlice. Podziękowała wszystkim za współpracę, za wsparcie, za podejmowanie trafnych decyzji i za zaangażowanie w trakcie realizacji działań, które dotyczyły jednostek OSP.

Zarówno ze strony władz samorządowych gminy Łaskarzew jak i zaproszonych gości do zgromadzonych Strażaków-Ochotników z okazji ich święta popłynęły życzenia satysfakcji z pracy, siły i wytrwałości w wykonywanej służbie, dużo zdrowia i szczęścia dla nich i ich rodzin oraz pomyślności w realizacji przyjętych celów.

laskarzew.pl, opr. red.


Dodaj komentarz

Dodaj komentarz
reklama