Dni Miasta bez powiatu

Opublikowano: 22 maj 2019, 21:37 Kategoria Aktualności
dni garwolinadni miasta i powiatugarwolin

Po raz pierwszy od kilkunastu lat samorządy miasta i powiatu nie dogadały się w sprawie wspólnej organizacji największej imprezy roku. 15-16 czerwca odbędą się Dni Garwolina, bez powiatu. Kością niezgody okazały się m.in. kwestie finansowe.

140 tys. zł – taki jest koszt organizacji wielkiego święta organizowanego w trzeci weekend czerwca. Do tej pory były to wspólne obchody Dni Miasta i Powiatu Garwolińskiego. W tym roku, na papierze, świętować będzie tylko miasto.

Na początku kwietnia odbyło się spotkanie starosty, wicestarosty powiatu, dyrektora Centrum Sportu i Kultury w Garwolinie i burmistrza miasta, w sprawie doprecyzowania kształtu czerwcowej imprezy. – Zaproponowaliśmy jako miasto, aby kosztami podzielić się po połowie – wyjaśnia burmistrz Marzena Świeczak. Wcześniej samorząd miasta wystąpił do Urzędu Marszałkowskiego o 30 tys. zł dofinansowania imprezy. W poprzednich latach o tę pulę sięgał powiat. – Liczy się każdy grosz pozyskany na ten cel – podkreśla włodarz. Marzena Świeczak na koniec rozmowy z nami zaznacza, że nie zamyka drogi do współorganizacji „Dni” w kolejnych latach.

Jak przyznaje starosta Mirosław Walicki, fakt, że miasto ubiegło starostwo we wniosku do Urzędu Marszałkowskiego, był jednym z czynników, który zdecydował, że wspólnego świętowania nie będzie. – Zostaliśmy zaskoczeni koncepcją finansowania imprezy zaproponowaną przez urząd miasta. Nie byliśmy na to przygotowani. Stwierdziliśmy, że mamy do zaproponowania mieszkańcom powiatu bardzo dużo, że skupimy się na organizacji innych imprez – zaznacza.

Zdaniem wicestarosty Iwony Kurowskiej, propozycja podziału kosztów 50/50 pojawiła się za późno. – Rozmowy trwały od grudnia. Decyzja o współorganizacji zapadła w styczniu, a nowa koncepcja pojawiła się w kwietniu – uważa.

Co zatem zaproponuje mieszkańcom samorząd powiatu? O tym wkrótce w portalu.

Łukasz Korycki

Komentarze  

0 #1 dni Garwolinabedok 2019-05-23 10:39
Bardzo dobrze że bez powiatu. Powiat niech w Miętnem zorganizuje swoją imprezę na przykład dożynki i zaprosi gwiazdy disco polo i śpiewaczki z KGW. Co do dni Garwolina to dobrze było by połączyć ten festyn z odpustem św.Anny patronką miasta żeby ta impreza z czymś się kojarzyła ale przy obecnej nagonce na kościół to chyba miasto się na to nie zgodzi.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież