Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 21 maj 2019, 12:47 Kategoria Aktualności
kronika strażackaPSP Garwolinstraż

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 13 do 19 maja.

 

Zdarzenie drogowe w Łaskarzewie

13 maja. Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Garwolińskiej w Łaskarzewie, w którym uczestniczył rower, motocykl i samochód osobowy marki Peugeot. W wyniku tego zdarzenia poszkodowany został kierujący motocyklem, któremu pomocy udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatorów. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Wildze.

16 maja. O godz. 7 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 76 i drogi wojewódzkiej nr 801, w którym uczestniczyły trzy pojazdy: samochody osobowe Renault Megane i Opel Vectra oraz dostawczy Opel Movano. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Trąbkach

17 maja. Po godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Trąbkach, gdzie samochód osobowy marki Peugeot zjechał z drogi i zatrzymał się w rowie. Strażacy przy użyciu narzędzi hydraulicznych wykonali dostęp do kierowcy, udzielili mu kwalifikowanej pierwszej pomocy, ewakuowali z pojazdu, a następnie przekazali przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i odłączeniu akumulatora. W akcji trwającej ponad trzy godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Wildze

19 maja. Przed godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 76 i drogi wojewódzkiej nr 801, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: Seat Toledo i Nissan Primera. Pomocy medycznej dwóm osobom poszkodowanym udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz odłączeniu zasilania w pojazdach. W akcji trwającej ponad cztery godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP i dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe w Celejowie, gm. Wilga.

19 maja. Po godz. 17 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu na drodze wojewódzkiej nr 801 w Celejowie, w którym uczestniczył motocykl Kawasaki i samochód osobowy Skoda Octavia. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież