W Miętnem „pozamiatane”

Opublikowano: 15 maj 2019, 07:30 Kategoria Aktualności
Miętnesprzątaniegmina Garwolin

180 worków posegregowanych odpadów. To efekt sobotniej akcji wielkiego sprzątania w Miętnem. Na pomysł pozbierania śmieci w miejscowości wpadli strażacy z OSP Miętne. W akcji wzięło udział blisko 100 osób.

W sobotę 11 maja w godzinach porannych pod Świetlicą Wiejską w Miętnem zgromadziło się około 100 osób, w tym dużo wolontariuszy ze Szkolnego Koła Caritas w Michałówce, by razem uczestniczyć w lokalnej akcji sprzątania miejscowości. Organizatorem i głównym koordynatorem imprezy była Ochotnicza Straż Pożarna w Miętnem wraz ze wsparciem tamtejszych księży.

Uczestników podzielono na 6 drużyn w każdej ok. 12-18 osób. W takich grupach uczestnicy wybrali się w wyznaczone wcześniej sektory (ulice). Każdy z uczestników otrzymał rękawiczki oraz worki na segregację śmieci, które zapewnił Wójt Gminy Garwolin. Udało się zebrać ok. 180 worków posegregowanych odpadów, które zostały zgromadzone w jednym miejscu.

Zakończeniem całej akcji był grill w Leśnej Remizie pod Świerkami, a przy nim czas na zabawę i rozmowy. Organizatorzy zaliczają akcję do udanych i z pewnością będzie miała ona swoje kolejne edycje.

mat.pras./oprac. red.

Fot. Marcin Szopa i Katarzyna Zaręba

Komentarze  

0 #1 SmieciGosc 2019-05-17 13:18
Kiedy w końcu ktoś się zajmie nielegalnym wysypiskiem na gliniankach i ich obrębie, dlaczego tam bezkarnie od lat są wyrzucane opony i inne plastiki samochodowe gruz i inny smieciowy badziew czyżby wszyscy byli ślepi i nikt tego jeszcze nie zauważył morze to okoliczne warsztaty samochodowe prowadzą tam darmowa utylizacje swoich odpadów.
Cytować

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież