Ze strażackiej kroniki

Opublikowano: 14 maj 2019, 13:32 Kategoria Aktualności
kronika strażackaPSP Garwolinstraż

Kronika Zdarzeń Komendy Powiatowej PSP w Garwolinie zaistniałych od 6 do 12 maja.

 

Pomoc Lotniczemu Pogotowiu Ratunkowemu przy ul. Rynek w Maciejowicach

6 maja. Przed godz. 16 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Maciejowice mężczyzna spadł z wysokości. Działania zastępów straży polegały na udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy, zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR oraz pomocy w transporcie osoby poszkodowanej. W akcji trwającej ponad dwie godziny uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zabezpieczenie miejsca lądowania śmigłowca Lotniczego Pogotowia Ratunkowego

6 maja. Przed godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja, że w miejscowości Lewików doszło do uszkodzeń ciała mężczyzny podczas kontaktu z maszyną rolniczą. Pomocy medycznej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca lądowania śmigłowca LPR oraz pomocy w transporcie osoby poszkodowanej. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Pomoc Policji w otworzeniu drzwi do budynku mieszkalnego na ul. Spokojnej w Lipówkach

7 maja. Przed godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja od Policji, że drzwi do budynku mieszkalnego są zamknięte, a wewnątrz prawdopodobnie ktoś przebywa. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz otworzeniu drzwi przy użyciu narzędzi hydraulicznych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Targowej w Garwolinie

7 maja. Po godz. 9 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Targowej w Garwolinie, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Audi A4. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Długiej w Żelechowie.

7 maja. Po godz. 10 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Długiej w Żelechowie, w którym uczestniczyły dwa samochody osobowe: BMW oraz Volvo. Strażacy udzielili wsparcia psychicznego kobiecie w ciąży, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Polnej w Garwolinie

7 maja. Po godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Polnej w Garwolinie, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Volkswagen Polo oraz samochód dostawczy marki Mercedes Sprinter. Pomocy medycznej jednej osobie poszkodowanej udzielił zespół ratownictwa medycznego. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojazdach oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe w Potasznikach

8 maja. Przed godz. 5 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Potasznikach, gdzie samochód osobowy marki Peugeot zjechał z drogi i dachował w przydrożnym rowie. Kierujący opuścił pojazdach o własnych siłach, nie odnosząc obrażeń. Działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu akumulatora w pojeździe oraz sorpcji rozlanych płynów eksploatacyjnych. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz jeden zastęp OSP.

Zdarzenie drogowe na ul. Sienkiewicza w Garwolinie

8 maja. Przed godz. 14 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym na ul. Sienkiewicza w Garwolinie, gdzie samochód wyjeżdżający z parkingu potrącił kobietę. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanej, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko jedną godzinę uczestniczyły dwa zastępy PSP.

Pomoc Policji w otworzeniu drzwi do budynku mieszkalnego w Wygodzie

8 maja. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja od Policji, że drzwi do budynku mieszkalnego są zamknięte, a wewnątrz prawdopodobnie może ktoś przebywać. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz otworzeniu drzwi przy użyciu narzędzi ratowniczych. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

Kot na drzewie w miejscowości Gościewicz.

12 maja. Po godz. 15 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o kocie znajdującym się na drzewie w miejscowości Gościewicz. Działania zastępu straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia oraz sprawieniu podnośnika hydraulicznego w celu zdjęcia kota z drzewa. W akcji trwającej ponad jedną godzinę uczestniczył jeden zastęp PSP.

KP PSP Garwolin

Zdarzenie drogowe w Cyganówce.

Po godz. 19 do Stanowiska Kierowania PSP w Garwolinie wpłynęła informacja o zdarzeniu drogowym w Cyganówce, w którym uczestniczył samochód osobowy marki Audi A4. Strażacy udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy jednej osobie poszkodowanej, ewakuowali ją z pojazdu, a następnie przekazali ją przybyłemu na miejsce zespołowi ratownictwa medycznego. Ponadto działania zastępów straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia. W akcji trwającej blisko dwie godziny uczestniczyły dwa zastępy PSP oraz dwa zastępy OSP.

Pożary traw

W ubiegłym tygodniu odnotowano 9 zdarzeń związanych z pożarami traw, nieużytków rolnych oraz lasów w miejscowościach: Łaskarzew, Pogorzelec, Polik, Maciejowice, Parysów, dwukrotnie Trąbki, Ruda Talubska oraz Gończyce. We wszystkich przypadkach działania zastępów straży polegały na gaszeniu pożaru z użyciem tłumic lub podaniu prądów wody.

KP PSP Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież