2 wypadki i 28 kolizji - bilans tygodnia

Opublikowano: 13 maj 2019, 12:04 Kategoria Aktualności
policjaKPP Garwolinwypadek

Podczas minionego tygodnia na terenie powiatu garwolińskiego policja odnotowała 2 wypadki i 28 kolizji drogowych. Wśród uczestników zdarzeń byli również nietrzeźwi.


Policjanci ustalają okoliczności wypadku drogowego, do którego doszło w Garwolinie na ul. Sienkiewicza 8 maja około godziny 13.30. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, 22-letni mężczyzna, kierując samochodem osobowym marki Renault, wyjeżdżając z parkingu przez chodnik potrącił przechodzącą 84-letnią pieszą. Kobieta podczas zdarzenia doznała obrażeń nogi i został przetransportowana do szpitala. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi.

Drugim wypadkiem, którym zajmują się policjanci jest zdarzenie w Głoskowie, do którego doszło 9 maja po godzinie 21:30. Ze wstępnych ustaleń policjantów obecnych na miejscu zdarzenia wynika, że w porze nocnej przy oświetleniu ulicznym w terenie zabudowanym na prostym odcinku drogi 35-letni mężczyzna, kierując samochodem osobowym marki Seat, potrącił jadącą w tym samym kierunku 36-letnią rowerzystkę. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Badanie alkomatem u kierującego samochodem wykazało blisko 1,5 promila alkoholu w wydychanym powietrzu, ponadto pobrano od niego krew do dalszych badań.  Rowerzystka była trzeźwa. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy i po zdarzeniu został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Postępowania w sprawie wypadków drogowych prowadzą policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

KPP Garwolin/oprac. red.

 

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież