Kolejne „bomby” w szkołach

Opublikowano: 07 maj 2019, 08:45 Kategoria Aktualności
lożelechówsobolewmaturamaturybombapolicja

W nocy w garwolińskim LO, dzisiaj rano w LO Żelechów i Sobolewie. Do kolejnych szkół w powiecie garwolińskim wpłynęły informacje o podłożonym ładunku wybuchowym.

Wczoraj tuż przed północą policjanci z przeszkoleniem pirotechnicznym weszli do budynku LO przy ul. Długiej w Garwolinie. Wcześniej do szkoły wpłynęła informacja o możliwym ładunku wybuchowym, który znajduje się w budynku.

- Dzisiaj rano podobne zgłoszenia odebrano w LO Żelechów oraz ZSP w Sobolewie – informuje asp. szt. Marek Kapusta, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Garwolinie.

W żadnej ze szkół nie stwierdzono ładunków. Dzisiejszy egzamin maturalny z matematyki powinien odbyć się bez przeszkód.

Wczoraj alarmy bombowe zostały ogłoszone w ponad 100 szkołach w Polsce. W powiecie garwolińskim w ZSP w Żelechowie oraz w ZS w Miętnem. W drugiej ze szkół matura z języka polskiego rozpoczęła się z godzinnym opóźnieniem.

Komenda Główna Policji ustala sprawcę bądź sprawców wywołania fałszywych alarmów bombowych w szkołach, w których odbywają się matury. Komendant Główny Policji na bieżąco informuje Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o podejmowanych działaniach. Policjanci przypominają, że konsekwencje takiego czynu mogą być poważne, bowiem autorzy takich „żartów” są ustalani i pociągani do odpowiedzialności karnej. Za takie celowe i fałszywe zawiadomienie o zagrożeniu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności. Sprawcy mogą zostać również pociągnięci do odpowiedzialności finansowej.

Aktualizacja, godz. 17. Informację o ładunkach odebrano dzisiaj także w ZS nr 2, ZS nr 1, KLO Garwolin oraz Szpitalu Mazowieckim. Wszystkie okazały się fałszywymi alarmami.

łk

fot. KSO – interwencja policji w LO Garwolin

Dodaj komentarz

Dodając komentarz oświadczasz, że akceptujesz regulamin dodawania komentarzy oraz politykę prywatności.

Kod antyspamowy
Odśwież